Czy wiesz, że tylko jeden rodzaj biustonosza może leżeć dobrze na Twoich piersiach? Zdawałaś sobie sprawę, że coś takiego, jak „typowy” biust nie istnieje? A czy dobrze dbasz o swój biustonosz? Zeberka.pl postanowiła spytać o kilka rzecz brafitterki z rzeszowskiego salonu Malou.

Jakie korzyści daje dobrze dobrany biustonosz?

Przede wszystkim zdrowotne. Ścisły obwód sprawia, że piersi są dobrze podtrzymane, a ramiona i kręgosłup odciążone. Dzięki temu nie garbimy się, łatwiej nam zachować wyprostowaną sylwetkę, nie cierpimy z powodu ramiączek wrzynających się w ramiona.

Jaki błąd w dobrze biustonosza najczęściej popełniają Polki?

Większość kobiet, która po raz pierwszy przychodzi na brafitting, ma zbyt szeroki obwód biustonosza. Zapięcie bardzo często wędruje do góry, przez co biust opada. Noszenie takiego biustonosza nie ma większego sensu, bo przez takie błędy stanik traci podstawowe funkcje. Zazwyczaj najpierw dobieramy ciaśniejszy obwód, a później większą miseczkę. Kobiety często mają tendencję do wybierania małych miseczek.

Jak idealnie dobrać biustonosz - kilka faktówKobiety po brafittingu narzekają, że mają trudności w oddychaniu w nowym biustonoszu.

Dobrze dobrany obwód nie zaburza podstawowych funkcji – jeśli nie możemy złapać oddechu to znaczy, że biustonosz jest źle dobrany. Natomiast faktem jest, że osoba dotychczas nosząca obwód 75, gdy w rzeczywistości powinna nosić 60-65, może mieć problemy z przyzwyczajeniem się do nowej bielizny. Na początku można zastosować poszerzacz do obwodu, po czym stopniowo zmniejszać go. Nowy biustonosz zawsze zapinamy na ostatnią haftkę, poniważ tkanina może się z czasem nieco rozciągnąć.

Czy to prawda, że biust można wymodelować odpowiednim biustonoszem?

Jak najbardziej! Za małe miseczki i wrzynające się fiszbiny mogą „podzielić” nam biust. Tkanka łączna, z której zbudowane są piersi może migrować nawet na plecy. Stąd konieczność „wygarnięcia” skóry nawet z pleców. Pocieszający jest fakt, że nasz biust w skutek noszenia dobrze dobranego biustonosza będzie po prostu ładniejszy.

Jak dbać o swój biustonosz?

Oczywiście pierzemy go ręcznie. Nie pocieramy, a ugniatamy. W ostateczności możemy wyprać biustonosz w pralce, ale wyłącznie w specjalnym woreczku i w programie prania ręcznego. Stosujmy łagodne środki do prania, suszmy biustonosz rozłożony, nigdy bezpośrednio na źródle ciepła (np. na kaloryferze).

Biustonosze miękkie można przechowywać złożone, natomiast te formowane na ciepło, ze sztywniejszymi miseczkami, trzymajmy rozłożone – przyda się do tego osobne pudełko na staniki.

Jak idealnie dobrać biustonosz - kilka faktówKiedy wybrać się na brafitting? Istnieje jakaś granica?

Właściwie nie ma powodu, dla którego kobieta w każdym wieku nie miałaby nosić dobrze dobranego biustonosza. Nawet nastolatki powinny mieć w tym zakresie odpowiednią wiedzę.

Czy istnieje biust „uniwersalny”, wyglądający dobrze w każdym biustonoszu?

Tak, zdarzają się takie biusty, które w każdej miseczce prezentują się znakomicie. Najczęściej jednak jest tak, że biust wygląda najlepiej w określonym modelu, czasem tylko jednej marki!

Czy istnieje „typowe” 75B?

To nie jest typowy biust. Najczęściej zdarza się sprzedawać ciaśniejsze obwodu. Szczupła dziewczyna o niewielkim biuście będzie potrzebować biustonosza w rozmiarze 60-65 D do F.

Dlaczego warto nosić biustonosze sportowe?

Jeśli ktoś regularnie uprawia sport, to taki stanik jest niezbędny dla naszego zdrowia o komfortu oraz dla urody naszych piersi. Idealnie podtrzymuje biust, dzięki temu jego delikatna skóra nie jest narażona na zwiotczenie i rozciągnięcie. Dodatkowo takie biustonosze wykonane są z oddychającej tkaniny, a to istotne chociażby ze względów higienicznych.