Czerwone krostki, sucha skóra, podrażnienia – znamy to, prawda? Jeśli po goleniu miejsc intymnych zmagasz się z problemami, oznacza to, że musisz zapoznać się z poniższymi poradami.

Jak golić miejsca intymne bez podrażnień?

Najważniejsze, by nigdy nie pomijać żadnego kroku depilacji. Golenie się maszynką na szybko pod prysznicem nigdy nie przyniesie pożądanych rezultatów.

Czytaj także: Gwiazda porno(!) radzi, jak idealnie depilować bikini

Odpowiednia maszynka do golenia

Pamiętaj, że twoja skóra w okolicach intymnych jest bardzo delikatna, dlatego dobór odpowiedniego narzędzia do depilacji jest połową sukcesu. Im więcej ostrzy ma maszynka, tym mniej naciskasz na skórę, a co za tym idzie, mniej ją podrażniasz. Jeśli używasz maszynki jednorazowej nie używaj jej mocno stępionej.

Skróć długie włoski

Jeśli od ostatniej depilacji minęło sporo czasu i włoski są naprawdę długie, zanim przystąpisz do golenia, przytnij je odrobinę. To ułatwi depilację.

Czytaj także: Wystylizuj swoją strefę bikini

Pamiętaj o wodzie

Poleż przez 10 minut w ciepłej wodzie, lub skieruj strumień z prysznica w miejsca do depilacji. Przed depilacją osusz ją.

Pielęgnacja miejsc intymnych

Pamiętaj o piance do golenia! Upewnij się, że w jej składzie są składniki nawilżające, np. olej kokosowy, olej z oliwek, masło shea, czy olej arganowy.

Uważaj na kierunek golenia

Nigdy nie gól się pod włos i nie przyciskaj też zbyt mocno ostrza do skóry.

Umyj golone miejsca

Po goleniu umyj miejsca intymne letnią wodą i żelem do miejsc intymnych. Dobrze jest zastosować również kosmetyk o działaniu przeciwzapalnym, bądź krem łagodzący.

Jak golić miejsca intymne, aby wyglądały pięknie i zdrowo