Jesteś niska, ukradkiem zazdrościsz tym wysokim, bo na nich wszystko dobrze leży. Okazuje się jednak, że panowie lubią niewielkie kobietki. No tak, tylko jak przekonać do tego samą siebie? W ubraniach chcesz być smukła i wyższa. Jest na to kilka prostych sposobów. Bez radykalnej zmiany garderoby możesz oszukać wzrok patrzących…

1. Jednolity strój

Ubranie utrzymane w jednym kolorze wysmukla i wyciąga sylwetkę do góry. Nie musisz od razu przebierać się od stóp do głów w czerń. Trzymaj się jednego tonu, całość rozweselaj dodatkami.

2. Podniesiona talia wydłuża nogi

Tak, wiemy, Kolumbami w tej dziedzinie nie jesteśmy – poniesiona talia sprawia, że nogi optycznie zyskują kilka centymetrów. Nie musisz od razu wybierać stylu empire. Korzystaj jednak z faktu, że modne są np. ołówkowe spódnice z wysoką talią. Jeśli są dla Ciebie za poważne, idealne będą bluzki, tuniki i sukienki odcinane pod biustem.

3. Wygodne, wysokie buty

To najbardziej oczywisty sposób. Problem w tym, że trudno jest znaleźć wysokie buty, które byłyby jednocześnie wygodne. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na odszukanie pary idealnej. I… poćwicz chodzenie w nich. Krok powinien być sprężysty, a sylwetka wyprostowana. Wiele kobiet robi podstawowy błąd: kupuje buty na 10-centymetrowym obcasie, nie potrafiąc w nich chodzić i garbiąc się przy każdym kroku.

4. Odpowiednia bielizna

Jest pod spodem, ale to ona ma kluczowy wpływ na to, jak leżą ubrania. Stanik nie musi być push-upem-cudotwórcą. Bielizna ma być dla Ciebie jak podkład pod makijaż – im lepsze oparcie stanowi dla biustu, talii, bioder i pupy, tym lepsze wrażenie zrobi wszystko, co włożysz. O tym, jak wybrać odpowiedni stanik przeczytasz tutaj.

5. Pionowe cięcia

Wszystko, co w pionie, dodaje centymetrów. Dlatego np. dobrze działają dodatki w postaci prostego szala, pionowe zaszewki, długi wisior, spodnie z lampasami – możliwości jest wiele, wszystkie one działają na Twoją korzyść.

6. Spodnie za długie o 4-5 cm

Zapomnij o obcisłych spodniach do kostek. Twoje spodnie muszą być o 4-5 cm dłuższe, idealnie włożone do butów na obcasie. Pamiętaj tylko, by czubki zawsze były widoczne. Inaczej będziesz wyglądała jak w piżamie…

One też są niskie!

Niskie gwiazdy