W sieci można kupić dziś wszystko. Kuszą nas zdjęcia, oferty, przeceny. Łatwo dać się skusić, by później żałować. Jak kupować, by być później zadowolonym? Nie ma złotego przepisu, ale zawsze lepiej trzymać się kilku sprawdzonych rad:

1. Nie kupuj na siłę, „bo tanie”

Nie warto kupować czegoś tylko dlatego, że zostało przecenione o 80%. Po co ci taka sama, trzecia bluzka lub torebka, która do niczego nie pasuje? Zawsze miej w głowie obraz swojej garderoby i pomyśl, czy gdyby dana rzecz kosztowała pełną cenę, nadal byłaby dla Ciebie atrakcyjna i warta kupna? Jeśli tak, warto zastanowić się nad zakupem. Jeśli odpowiedź brzmi „NIE”, może nie warto ryzykować kolejnego nieudanego nabytku?

2. Zorientuj się

Zrób listę ulubionych sklepów internetowych. Poszukaj tej samej rzeczy u innych sprzedawców i na Allegro. Często różnice między danymi sklepami są ogromne, a niektórzy sprawdzeni dostawcy oferują dodatkowo dostawę za darmo (jak np. asos.com czy www.zalando.pl).

CZYTAJ DALEJ…

Jak dobrze kupować w sieci?

3. Szukaj działu przecen

Nie trzeba czekać na sezonowe obniżki. Wiele większych sklepów internetowych ma stałe działy z przecenionymi rzeczami – można wśród nich znaleźć prawdziwe perełki. Najczęściej są to rzeczy w ograniczonej ilości.

4. Przejrzyj swoją szafę

Wyrzuć rzeczy, których nie nosiłaś przez 3 lata. Moda wraca? Więc nie wyrzucaj, a odwieszaj w inne miejsce. Warto jednak wiedzieć, co ma się w swojej garderobie. A uwierzcie, wiele jest pań i dziewcząt, które nie mają o tym pojęcia.

6. Sprawdź nadchodzące trendy

Jeśli planujesz zakupy, warto sprawić sobie coś, co będzie modne. Bo po co Ci coś, co już jest passe?

7. Sprawdzaj tabele rozmiarów

Rozmiar rozmiarowi nierówny, a różni producenci mają indywidualne tabele rozmiarów. Czasem 2 cm robią kolosalną różnicę, dlatego sprawdzaj – również siebie. Przed planowanymi zakupami w sieci zmierz się dokładnie.

8. Niska cena może być podejrzana

Nie wierzymy w cudowne okazje, gdzie za 1/20 ceny możesz mieć towar pełnowartościowy – dotyczy to szczególnie zakupów na aukcjach internetowych. Podejrzanie niska cena (np. perfum) jest alarmem przestrzegającym przed zakupem podróbki.

9. Kupuj marki, które znasz

Masz ulubioną markę, której rozmiarówka Ci odpowiada? Jest duża szansa, że kolejna rzecz tego producenta również się sprawdzi.

10. Sprawdź opinie

Wiele sklepów dużych internetowych ma opcję dodawania opinii przez klientów. Czytaj je – wtedy będziesz wiedziała, jak wypada rozmiar, jaka jest tkanina i czy kupujący był zadowolony z tego, jak towar prezentuje się w rzeczywistości.

11. Mierz „w realu”

Wiele sieciówek oferuje opcję zakupów on-line. Możesz zmierzyć daną rzecz w sklepie, a następnie zrobić zakupy przez internet. To sprawdza się szczególnie w przypadku zakupu towaru „ryzykownego”, np. biustonoszy, spodni, czy butów. Spisuj zawsze model i dokładny rozmiar.