Zaczął się okres wyprzedaży, więc z pewnym budżetem szykujemy się do szturmu na sklepy.

Jak kupować, by wracać z uczuciem zadowolenia z udanych „łowów”? Przeczytaj nasze rady i pamiętaj o nich – powinny ułatwić buszowanie po centrach handlowych.

1. Przejrzyj szafę i zrób listę

Niektóre z nas nawet nie pamiętają, co mają w swoich szafach. A warto, jeśli wybieramy się na zakupy. Zrób przegląd swojej garderoby, zanotuj, co przyda się najbardziej. Ruszając na zakupy będziesz miała przynajmniej sprecyzowany cel odnośnie tego, czego szukać.

2. Nie szukaj „wymarzonych” rzeczy

Wiele z nas idąc na zakupy ma w głowie obraz tego, jakiej sukienki/bluzki/butów szukają. A później… rozczarowane wracają z pustymi rękami.

Szukając pewnych elementów lepiej nie trzymać się kurczowo idealnego wyobrażenia, bo to powstrzymuje nas przed przymierzeniem ciucha, w którym możemy wyglądać rewelacyjnie.

CZYTAJ DALEJ…

3. Ubierz się wygodnie

Najlepiej tak, by w każdej chwili móc bez problemu przymierzyć upatrzoną rzecz. A warto mierzyć, bo tylko tak przekonamy się, jak dana rzecz wygląda na naszej sylwetce. Warto mieć na sobie gładki, przylegający top i coś rozpinanego, co możemy łatwo zjąć bez przeciągania wielokrotnie przez głowę.

Buty wygodne, torebka najlepsza przewieszana przez ramię, by nie krępowała nam ruchów rąk.

I do boju!

4. Spokój

Nie staraj się odwiedzić każdego sklepu, bo w przypadu wielu centrów to niemożliwe. Zamiast stresować się, że coś Ci umknie, skup się na konkretnych markach, do pozostałych stoisk zajrzyj, gdy zostanie czasu.

5. Sprawdzaj w rzeczach odwieszonych

To, że czegoś nie ma na wieszaku, nie oznacza, że go nie ma wcale. Swój rozmiar możesz znaleźć w rzeczach, które zostały właśnie odwieszone przez inne mierzące.

6. Ustal limi finansowy

Oczywiście ten punkt tyczy się tych, którym trudno kupować z ograniczeniami. Można np. wziąć tylko ograniczoną ilość gotówki, nie zabierając ze sobą kart. Albo powiedzieć sobie zdecydowanym tonem, że gdy wydamy przeznaczone na zakupy pieniądze, wychodzimy z centrum. Trudne, ale działa.

7. Nie kupuj, bo tanie

Kupuj tylko to, co Ci się podoba, a nie to, co akurat zostało przecenione ze 100 zł na 50 i uważasz to za świetną okazję. Jeśli nie zachwyca Cię teraz, mało prawdopodobne, by miało się to zmienić.

CZYTAJ DALEJ…

8. Sprawdzaj, czy możesz oddać

Często rzeczy przecenione nie podlegają zwrotom, ale warto upewnić się i sprawdzić. Nie wyrzucaj paragonów, przeznacz na nie teczkę czy kopertę, podpisz je na odwrocie bezpośrednio po zakupach. Pamiętaj, by nie wyrzucać dowodu zakupów kartą kredytową – są często niezbędne, gdy chcemy oddać bądź wymienić coś, za co nie płaciłyśmy gotówką.

9. Spróbuj unikać tłumów

Jeśli masz czas rano, idź właśnie wtedy – po południu i wieczorem centra handlowe szturmują tłumy, a te nie sprzyjają udanym zakupom.

10. Nie zabieraj ze sobą nic, co możesz zgubić!

Co to za zakupy, jeśli po powrocie orientujemy się, że zostawiłyśmy gdzieś nasz ukochany szalik czy nowiutkie, skórzane rękawiczki?

Rada: pilnuj porftela, najlepiej trzymaj go w wewnętrznej, konkretnej przegródce. Nie zmieniaj miejsca i zawsze chowaj go bezpośrednio po zapłacie za towar.

W momencie wkroczenia do centrum do torebki schowaj czapkę, szalik, rękawiczki i inne dodatki. Nie wyjmuj ich do momentu wyjścia z galerii handlowej. Drogie kolczyki i bransoletki też lepiej zostawić w domu – mogą zsunąć się lub rozpiąć w ferworze mierzenia i ściągania ubrań.