Ile razy zastanawiałaś się, w jakich rajstopach będziesz wyglądała najlepiej? To przecież część garderoby jak każda inna, więc należy ją starannie dopasować do sylwetki i kształtu nóg. Z szerokiej gamy dostępnych w sklepach wzorów i kolorów rajstop, powinnaś wybrać te, które wyeksponują twoje największe zalety i jednocześnie zatuszują mankamenty.

Krótkie, masywne nogi

Unikaj połyskujących, jasnych rajstop w poziomy wzór albo duży, ozdobny deseń. Szukaj raczej gładkich, matowych i dobrze kryjących, w ciemnych odcieniach. W połączeniu z butami na wysokim obcasie, optycznie odejmą ci nawet 10 kg! Możesz pokusić się również o rajstopy w pionowe lub ukośne paski albo z wyraźnie zaznaczonym z tyłu szwem. Tego typu wzory rewelacyjnie wyszczuplają i wydłużają nogi, ładnie rzeźbiąc ich proporcje. Aby uzyskać naprawdę spektakularny efekt, zainwestuj w rajstopy wyszczuplające. Co prawda, trudno je założyć, bo są bardzo ciasne, ale efekt idealnie uformowanej pupy i płaskiego brzuszka jest wart takiego poświęcenia.

Jessica Mercedes o swojej stylizacji: Bluzka włożona w rajstopy i gacie (FOTO)

Obszerne kostki

Modeluj nogę nieregularnymi i ażurowymi deseniami. Fantazyjne esy-floresy odciągną uwagę od twojego problemu i stworzą wrażenie wyraźnie zaznaczonej pęciny. Wystrzegaj się lśniących rajstop w jasnych kolorach oraz ozdobników na wysokości kostki – tragicznie ją pogrubią.

Umięśnione łydki

Skutecznie zatuszują czarne, matowe rajstopy z podłużną aplikacją na wysokości kostki. Na pewno zrezygnuj z jasnych kolorów, poziomych deseni i dużych motywów ozdobnych – dodatkowo uwypuklą już i tak szeroką łydkę.

Szok! Czarne rajstopy nie do przyjęcia w niektórych kręgach

Zbyt chude nogi

Najlepiej będą prezentować się w błyszczących, jasnych pończochach. Bez obaw możesz nosić kratki, kwiaty, poziome pasy, a nawet geometryczne desenie. W wersji na wieczór wybieraj seksowne pończochy z brokatowym motywem albo w ażurowy wzorek. Jeśli chcesz uniknąć efektu „patyków”, zrezygnuj z ciemnych kolorów i pionowych aplikacji.