To czeka nas wszystkie – prędzej czy później nasza cera wkroczy w wiek dojrzały, dlatego warto wiedzieć zawczasu, jak o nią dbać!. Nie da się ukryć, że pielęgnacja tego typu skóry jest wyzwaniem, szczególnie gdy zależy nam na wygładzaniu i jej ujędrnianiu. Są jednak kosmetyki, które potrafią sprostać temu wyzwaniu!

Jakie składniki powinien zawierać idealny preparat do cery dojrzałej?

Na pewno w jego składzie będziecie mogły znaleźć kwas hialuronowy. Nie tylko idealnie nawilża skórę dzięki właściwościom wiążącym w niej wodę, ale działa jak wypełniacz zmarszczek. Sprawia, że stają się one mniej widoczne. Równie ważnym elementem poprawiającym wygląd cery dojrzałej są peptydy kolagenowe. Ich działanie – poprzez syntezę kolagenu i ochronę włókien – poprawia stabilność strukturalną skóry. Kolejnym składnikiem wpływającym na poprawę gęstości i jędrności skóry jest Pro-Xylane. Działa on wygładzająco na zarówno głębokie, jak i mniejsze zmarszczki. Większa witalność i blask cery dojrzałej są zasługą kolejnego z ważnych elementów składu kosmetyków – Hedionu. Nie tylko działa on przeciwzmarszczkowo, ale dodatkowo zmniejsza też suchość i szorstkość skóry.

W przypadku pielęgnacji skóry kobiet dojrzałych, po 50. roku życia niezmierne ważne jest działanie kompleksowe. Nie wolno skupiać się jedynie na cerze twarzy – newralgicznymi częściami są także okolice wokół oczu (gdzie skóra zawsze jest bardziej delikatna, wrażliwa i podatna na powstawanie zmarszczek), szyja i dekolt. Dlatego tak istotne znaczenie mają też składy kosmetyków, które stosuje się konkretnie na te miejsca.

Jakie kosmetyki do pielęgnacji cery dojrzałej najlepiej wybrać?

Skóra kobiet dojrzałych w trakcie i po menopauzie wymaga szczególnej uwagi. Ważne w jej pielęgnacji są nie tylko przeciwdziałanie pogłębianiu się zmarszczek, ich wygładzanie, ale też ujędrnianie cery, poprawianie jej gęstości i nawilżenia, niwelowanie suchości.

Kosmetyki stojące przed taką gamą wyzwań muszą być idealnie dobrane do tego, by radzić sobie z każdym z nich. Powinny kompleksowo zawierać wspomniane wcześniej składniki i być precyzyjnie dobrane do poszczególnych newralgicznych miejsc – skóry twarzy, okolic oczu i szyi.

Wymagania te idealnie spełnia gama produktów Neovadiol od Vichy. W jej skład wchodzą zarówno kosmetyki na dzień, jak i na noc, dla skóry normalnej/mieszanej, a nawet suchej. Powstanie serii zostało zainspirowane inżynierią tkankową. Kosmetyki gamy w swoim składzie zawierają m.in. Pro-Xylane i Proteic Gf, które poprawiają owal twarzy, szyj, a także policzków.

Kosmetyki gamy Neovadiol od Vichy

Produkty dla kobiet w trakcie menopauzy

Jak dbac o cerę dojrzałą? Oto najlepsze kosmetyki do jej pielęgnacji
Neovadiol Kompleks Uzupełniający Vichy to krem na dzień odbudowujący strukturę skóry, którego formuła opiera się na synergicznym działaniu składników aktywnych o udowodnionej skuteczności, m.in. pro-xylane, kwas hialuronowy, hedion, hebes i hydrovance. Produkt pozostawia skórę wygładzoną, miękką i pełną blasku. Wyrównuje jej koloryt, pomaga utrzymać prawidłowy poziom nawilżenia, ujędrnia. Pozbawiony jest parabenów. Dostępny w dwóch wariantach – dla cery suchej oraz dla cery normalnej/mieszanej.

Jak dbac o cerę dojrzałą? Oto najlepsze kosmetyki do jej pielęgnacji
Neovadiol Kompleks Uzupełniający na noc przywraca gęstość skóry oraz wspomaga procesy jej nocnej regeneracji. Serum Neovadiol Kompleks Uzupełniający zmniejsza suchość i szorstkość skóry, wygładza i zwiększa jędrność skóry.

Jak dbać o cerę dojrzałą? Oto najlepsze kosmetyki do jej pielęgnacji
Neovadiol Kompleks Uzupełniający to aktywne serum odbudowujące dla kobiet w okresie menopauzy. Zawiera Pro-Xylane (poprawia gęstość i jędrność skóry; działa wygładzająco, zmniejszając widoczność zmarszczek), Hedion (działa przeciwzmarszczkowo, zmniejsza suchość i szorstkość skóry), kwas hialuronowy zapewniający maksymalne nawilżenie (poprawia elastyczność i sprężystość skóry), Hepes (wyrównuje koloryt, ujędrnia i wygładza; zapewnia optymalny poziom nawilżenia), Hydrovance (nawilża, wygładza i zwiększa jędrność skóry).

Produkty dla kobiet po menopauzie

Jak dbać o cerę dojrzałą? Oto najlepsze kosmetyki do jej pielęgnacji
Neovadiol Magistral to odżywczy balsam przywracający gęstość skóry dla kobiet po menopauzie zawiera specjalnie wyselekcjonowane olejki witalne, aby odbudować warstwę lipidową naskórka. Zawiera Proteic Gf (pobudza syntezę czynników wzrostu), Pro-Xylane (wzmacnia tkankę podporową oraz działa jako rezerwuar czynników wzrostu), olejki witalne (z otrębów ryżowych, szafranowy, masło Karite), które stymulują produkcję lipidów.

Jak dbać o cerę dojrzałą? Oto najlepsze kosmetyki do jej pielęgnacji
Neovadiol Magistral Elixir to unikalny kompleks olejków bogatych w kwasy omega oraz γ-oryzanol, aby wypełnić skórę lipidami, których poziom zmniejszył się po menopauzie.
Vichy Neovadiol Magistral Elixir bazuje na unikalnej kompozycji regenerujących olejków bogatych w kwasy omega (opóźniające procesy starzenia) i Y-oryzanol (uzupełniający poziom lipidów utraconych w okresie menopauzy).

Produkty dla kobiet w trakcie i po menopauzie

Jak dbać o cerę dojrzałą? Oto najlepsze kosmetyki do jej pielęgnacji
Neovadiol Gf Contours to krem wygładzający skórę wokół oczu i ust. Jego wysoka skuteczność to efekt innowacyjnej formuły opartej o technologię Rekonstrukcji Tkanek i połączenie Proteic Gf i Pro-Xylane™. Skład kremu został wzbogacony Wodą Termalną Vichy, by wzmocni, ukoić i zregenerować delikatną skórę wokół oczu i ust.