Rozpoczął się sezon studniówkowy, a co za tym idzie, wiele młodych dziewczyn po raz pierwszy będzie miało okazję publicznego występu w butach na obcasach.

Zdajemy sobie sprawę, że dla debiutancki sztuka ta wcale nie jest tak prosta, dlatego postanowiłyśmy przygotować kilka rad, które znacznie ją ułatwią.

Na sam początek warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jakie są plusy chodzenia w butach na obcasach. Przede wszystkim wyższe, czujemy się atrakcyjniejsze, i bardziej pewne siebie. Co więcej, jeśli nie będziemy się garbić, wciągniemy brzuch i wypniemy klatkę piersiową, nasza sylwetka będzie sprawiała wrażenie szczuplejszej i bardziej atrakcyjnej.

A jak ułatwić sobie pierwsze kroki na szpilkach?

1. Sztuka chodzenia na obcasach wymaga pewności siebie. Wyprostowana postawa, swoboda ruchów i właściwie stawiane kroki to jeden z kluczy do sukcesu.

2. Nie porywajcie się z motyką na słońce. Zamiast mega wysokich szpilek, na początek wybierzcie lepiej stabilne platformy.

2. Aby nabrać wprawy, treningi najlepiej zacznijcie w domu. Gdy nikt nie będzie Was obserwował, poczujecie się swobodniej.

3. Powinnyście unieść głowę do góry, ściągnąć łopatki, poruszać się z gracją, delikatnie kołysząc przy tym biodrami.

4. Stawiajcie stopy jedna przed drugą, jak modelka na wybiegu albo akrobatka chodząca po linie.

5. Pamiętajcie, że kroki powinny być małe i niezbyt szybkie.

6. Warto podglądnąć jak robią to profesjonalne modelki. Najłatwiej będzie po prostu dokładnie prześledzić kilka relacji z pokazów.

7. Pamiętajcie też, że noszenie wysokich obcasów jest męczące dla nóg i kręgosłupa, dlatego warto od czasu do czasu dać im odpocząć, siadając.

Być może jeszcze bardziej od teorii pomocny okaże się film instruktażowy. W materiale wyprodukowanym dla marki Kazar kilku cennych rad, jak nawet na wysokich szpilkach poruszać się z gracją, udziela Katarzyna Sokołowska, znana reżyser mody i choreograf.

Powodzenia!