Iris van Herpen z wystawą w Polsce. To wydarzenie będzie połączeniem mody i sztuki. „Alchemic Couture” zagości w poznańskim Starym Browarze.

Francuska moda: dlaczego paryżanki są ikonami mody?

Iris van Herpen

Holenderska projektantka haute couture w swoich pracach łączy współczesne rozwiązania, takie jak druk 3D czy laserowe cięcie z ręcznymi haftami i drapowaniami. W projektach widoczna jest fascynacja ruchem ciała. Inspiracja tańcem przekłada się na ruchome konstrukcje. Jej konceptualne ubrania są wyrazem poszukiwania i próby zrozumienia natury. Pytana o muzy, wymienia między innymi Cate Blanchett czy Naomi Campbell. Iris van Herpen stała się ikoną haute couture.

„Alchemic Couture”

Zaplanowana na październik wystawa poświęcona twórczości artystki ma na celu zbliżenie nas do jej niezwykłej twórczości. Dzięki temu będziemy mogli spróbować rozgryźć jej wizjonerski proces tworzenia. „Alchemic Couture” będzie można podziwiać od 16 października tego roku. To niesamowite przeżycie będzie połączeniem mody, sztuki, architektury i współczesnej techniki. Zjawiskowe kreacje, które zostaną zaprezentowane w Poznaniu, zostały wyselekcjonowane przez samą artystkę oraz kuratora wystawy Wojciecha Piotra Onaka. Termin wystawy jest nieprzypadkowy: Stary Browar w ten sposób chce uczcić swoje urodziny, które będą 5 listopada.

Urodzinowe otwarcie sklepu Modivo. Zobacz fotorelację!

Moda i sztuka

Projekty wizjonerki zawsze zapewniają niesamowite przeżycia. To widowisko nie tylko dla osób, które interesują się modą, lecz także sztuką. Stara się wyznaczać nowe ścieżki, poszukując innowacyjnych rozwiązań i tradycję mieszając z nowatorstwem. W jej pracach nie ma rzeczy niemożliwych. Wystawa w Starym Browarze ma być podróżą przez poszukiwania artystyczne artystki, które przyczyniły się do zmiany postrzegania haute couture. Na otwarciu wystawy ma pojawić się artystka.