Rok 2021 dopiero się zaczął, ale już śmiało możemy powiedzieć, jakie kolory będą najmodniejsze w tym roku! Przewidział je Instytut Pantone, który do tej pory był nieomylny w swoich predykcjach! Koniecznie zobacz, które kolory staną się tegorocznym hitem! Modne kolory 2021 – czym nas zaskoczą?

Paulina Sykut Jeżyna żegna 2020 rok nowym kolorem włosów! Imponująca metamorfoza

Instytut Pantone

Pantone to jeden z najbardziej znanych i uniwersalnych wzorników kolorystycznych. Od samego początku istnienia, czyli od 1986 roku, zajmuje się badaniami dotyczącymi trendów kolorystycznych. Instytut zrzesza grono uznanych specjalistów od projektowania koloru. Działają oni w różnych branżach – od tekstylnego aż po inżynieryjne. Dzięki temu zakres ich obserwacji jest bardzo szeroki, a przewidywania dotyczące kolorystycznych trendów trafne. Jakie zatem są modne kolory 2021?

Ważny powód, dlaczego powinnaś zwrócić uwagę na kolor metki w ubraniach

Modne kolory 2021

Instytut Pantone zawse z miesięcznym wyprzedzeniem ogłasza kolor roku, który będzie wiodącym trendem w wielu dziedzinach życia. Ten rok będzie jednak zupełnie inny, gdyż Instytut Pantone ogłosił nie jeden, lecz dwa modne kolory! Kolorystyczne jury ogłosiło, że w tym roku najmodniejsze będą kolory: szarość Ultimate Gray oraz cytrynowożółty Illuminating.

Szarość Ultimate Gray – symbolizuje wewnętrzną siłę i stabilność. Przywodzi na myśl kamienie i skały – coś odwiecznego i solidnego. To stonowana, ponadczasowa barwa, która będzie idealna na wiele okazji.

Cytrynowożółty Illuminating – wesoła, energetyczna barwa. Patrząc na nią myśli się o rozgrzewających promieniach słońca. To powiew optymizmu, który ma nam dodać otuchy w bardzo trudnych czasach. Symbolizuje dobre rzeczy, które mogą nas czekać w najbliższej przyszłości.

Modne kolory 2021 źródło: pantone.com