Wiem doskonale jak to jest marzyć o długich, grubych i ślicznych włosach. Jako posiadaczka lichych włosów, zawsze zazdrościłam koleżankom w szkole i na studiach pięknych, bujnych czupryn. Potem swoją fascynację przelałam na instagram, gdzie wśród wielu śledziłam Amber Fillerup – posiadaczkę pięknych blond włosów i mistrzynię warkoczy. Amber w zeszłym roku wprowadziła na rynek własną markę do włosów, nazwaną Barefoot Blonde Hair i udzieliła wywiadu brytyjskiemu glamour, gdzie opowiedziała o tym, jak dba o swoje włosy.

ZOBACZ TEŻ: LUDZIE DOSTALI OBSESJI NA PUNKCIE KURACJI, KTÓRA PODOBNO WSPOMAGA POROST WŁOSÓW

Mimo, że jej blog stał się sławny poprzez liczne i dalekie podróże, jakie odbywała blogerka, to jednak największą popularnością nieustannie cieszyły się jej włosy oraz fryzury, które wykonywała sama. Tak powstał kanał na YouTube, na którym Amber zamieszcza proste tutoriale ze stylizacją włosów, z których każdy jest w stanie stworzyć małe dzieło sztuki.

Mało kto jednak wie, że Amber jest wielką fanką przedłużania włosów. Jej linia kosmetyków jest poświęcona włosom, które są przedłużane. Blogerka uważa, że niesłusznie uważa się metodę przedłużania włosów na szkodliwe i niszczące – twierdzi, że wystarczy wiedzieć, co można zrobić lepiej i jaką pielęgnację stosować, by nie dopuścić do niszczenia cebulek i włosia.

Jaki jest zatem jej sekret pielęgnacji włosów?

Amber stawia na objętość i długość włosów – bo to właśnie te dwie rzeczy są podstawą do najbardziej efektownej stylizacji włosów. Aby uniknąć wysuszania, blogerka stosuje Moroccanoil Restorative Hair Mask od Kérastase (ok 60 złotych). Grubo nałożona maseczka jest najpierw pozostawiona do delikatnego przeschnięcia, a następnie spłukiwana pod zimną wodą. Amber zaleca zawsze być delikatną w stosunku do swoich włosów, zarówno jeśli chodzi o czesanie, jak i mycie. Nigdy nie myje włosów rano, dając im dużo czasu wieczorem, by szybko przeschły.

ZOBACZ TEŻ: TA KOBIETA MA IMPONUJĄCO DŁUGIE WŁOSY. PRZESTAŁA JE MYĆ W WIEKU 13 LAT

Jeśli ma ochotę na loki, sięga po lokówkę Babyliss, którą znajdziesz TUTAJ . Zmierzwione włosy? To dla niej sygnał, że dzisiaj czas na warkocz!

A jakie są Wasze sekretne triki na zdrowe, piękne włosy?