Po artykule dotyczącym propozycji zestawów na bal gimnazjalny naszą skrzynkę zasypała lawina listów.

Niestety, czas nie pozwala nam odpowiedzieć na wszystkie. 🙁

Postaramy się jednak regularnie zamieszczać odpowiedzi.

Dzisiaj mail od Tosi:

Witam 🙂 Przeczytałam wasz artykuł o balu gimnazjalnym.

Ja też mam w tym roku bal i też nie wiem jaki strój będzie dla mnie odpowiedni. Mam 173, ciemną karnację i krótkie brązowe włosy (asymetrycznie ścięte), biust średni. Chciałabym wyglądać młodo, a zarazem elegancko. Lubię czerń i fiolet.

Niestety, nie wiemy, co to za bal i czy jesteś w podobnym wieku. Zakładamy więc, że jesteś nastolatką, najprawdopodobniej w gimnazjum.

Jesteś wysoka, więc w zasadzie możesz nosić każdą długość. Ponieważ jednak podobna impreza nie jest jeszcze bardzo oficjalna i poważna, możesz trzymać się krótszych sukienek.

Ciemna karnacja będzie pięknie kontrastować z jasnymi barwami, ale jeśli lubisz fiolet, możesz go śmiało zakładać. Taka skóra to fantastyczna sprawa, bo pięknie wygląda z wieloma kolorami.

Nam najbardziej spodobała się szara sukienka z falbanami – jest super dziewczęca i chociaż pokazuje ciut więcej ciała (odkryty dekolt, ramiona i plecy), wciąż nie jest wyzywająca. Dodatkowo szary kolor pozwala bawić się dodatkami. Jeśli nie masz kolorowych butów czy torebki, możesz włożyć też szare lub czarne, a całość urozmaicić np. szalem lub kolorową biżuterią.

I – co najważniejsze – bal w gimnazjum to NIE jest tak poważna impreza, jak studniówka. Dlatego też zakładanie sukien do ziemi jest bardzo na wyrost. Za to buty na lekkiej szpilce możesz już nosić.

Oto kilka zaproponowanych zestawów, tym razem z odkrytymi ramionami: