To już kolejna w ostatnim czasie podobna informacja. Widać branżę modową w 2016 roku czekają spore zawirowania, szczególnie w kwestii projektantów tworzących pod szyldami największych domów mody.

Przypomnijmy, że przed kilkoma dniami pojawiły się informacje o tym, kto zastąpi żegnającego się z Diorem Rafa Simonsa. Teraz okazuje się, spore zmiany czekają także fanki marki Saint Laurent!

ZOBACZ TEŻ: Wiemy, kto zastąpi Rafa Simonsa w domu mody Dior

Legendarny dom mody potwierdziła właśnie, że jego współpraca z Hedim Slimane dobiegła właśnie końca! Po czterech latach projektant postanowił zakończyć ten etap w swojej karierze. Nie jest jeszcze znany oficjalny następca Francuza (ponoć brany jest tu pod uwagę Anthony Vaccarello), jednak już wiadomo, że nie będzie miał on łatwego startu. Okres współpracy Slimane z YSL to pasmo sukcesów, oczekiwania względem nowego dyrektora kreatywnego będą zatem spore!

ZOBACZ TEŻ: Pokaz Saint Laurent jesień-zima 2016/2017 w Los Angeles

Z niecierpliwością czekamy na dalsze informacje zarówno o karierze projektanta, jak i decyzjach domu mody! Pierwszą kolekcję nowego dyrektora kreatywnego zobaczymy już wiosną 2017 roku.