Japońska dzielnica Harajuku dookoła Harajuku Train Station w Tokio to bomba eksplodująca jednymi w swoim rodzaju strojami i stylami. Styliści z całego świata zastanawiają się nad fenomenem tak licznej grupy ludzi, którzy strojem przykuwają uwagę.

Harajuku to już styl życia, lansowany przez japońskie nastolatki, ale też kilkudziesięciolatki (!). Istnieje wiele odmian stylu Harajuku, m.in Gothic Lolita, Kawaii, Ganguro, Visual Kei. Każdy z nich to mieszanka barw, wzorów i niezwykle ekscentrycznych ubrań.

Ta oryginalność podziwiana jest przez cały świat. Można przypuszczać, że występując w jednym z tych strojów na polskich ulicach ruch drogowy by się zatrzymał a ludzie padli by niemalże trupem na chodnik.

Wikipedia:
Harajuku – dzielnica Tokio usytuowana na zachód od linii Yamanote, pomiędzy dzielnicami Shinjuku i Shibuya. W weekendy można tam przeważnie spotkać młodzież przebraną w stroje przywołujące na myśl mangę i anime (cosplay), a także piosenkarzy rockowych oraz hardrockowych (Gothic Lolita).

Harajuku jest mekką ludzi młodych, którzy od poniedziałku do piątku (od 2002 roku soboty również są dniem wolnym) muszą chodzić do szkoły ubrani w jednakowe mundurki. Styl Harajuku narodził się w latach 70., kiedy ten teren upodobali sobie artyści. To tutaj się spotykali, imprezowali i zakładali sklepy z designerskimi ubraniami i dodatkami. Obecnie Harajuku to najpopularniejsza dzielnica Tokio, gdzie nastolatki zmęczone szkolną codziennością mogą się wyszaleć i poprzebierać w swoje ulubione ciuchy.

Oto fotki do podziwiania tego niezwykłego zjawiska :