Christopher Decarnin przyszedł znikąd. Tak się o nim mówi. Chyba tylko dlatego, że jego sława wubuchła niczym petarda. I nagle świat mody, muzyki i filmu oszalał. Dziś wszyscy chcą nosić jeansy z metką Balmain, choć trzeba za nie zapłacić 1700$, albo nieco tańsze T-shirty za 1500$.

Pada pytanie: skąd fascynacja metalem, który pojawia się w każdej kolekcji? A on, nim trafił do Balmaina przez 7 lat bez rozgłosu projektował dla słynącego z zamiłowania do metalu Paco Rabanne. Emmanuelle Alt – dyrektor artystyczna francuskiego Vogue‚a powiedziała o nim: „Sukces w życiu to w połowie twoja osobowość, w połowie talent. On ma talent, ale osobowość…” bo Decarnin zawsze stał w cieniu. Mimo wszystko udało mu się zostać ulubieńcem gwiazd. I przywrócić glorię historycznemu domowi mody.

Tego 44-letniego Francuza szczególnie uwielbia francuski Vogue. Carine Roitfeld – redaktor naczelna – i jej córka Julia sięgają po jego projekty niezwykle często. Trójcę uzupełnia wspomniana Emanuelle Alt. Olbrzymim uwielbieniem Decarnina darzy również naczelna japońskiego Vogue‚a. Anna dello Russo wybiera jego podkreślające ramiona żakiety, kurtki oraz sukienki mini. Madonna paraduje w jego ultrakrótkich, obcisłych sukienkach. „Kobiety” Jay-Z kolekcjonują Decarninowskie projekty: Beyonce głównie sukienki, Rihanna żakiety i kurtki. Victoria Beckham podkreśla swoje szczupłe nogi obcisłymi jeansami a Shakira i Pink występują w tych samych sukienkach!

Ze świata filmu wielką fanką nowego ostrego looku Balmain jest Jennifer Connelly, o której szmaragdowej kreacji będzie się jeszcze długo mówiło. Gwyneth Paltrow wybiera sexowne żakiety a Sarah Jessica Parker sukienki. Demi Moore w sukni-zbroi występuje na okładce najnowszego W (zdjęcia tutaj) i budzi kontrowersję. Już od kilku dni jest na językach wszystkich. Decarnina kocha ikona mody Kate Moss. W jego srebrnej sukni zapiera dech w piersiach. Na rodzimym podwórku Doda wybiera Balmaina. I jest to strzał w 10-tkę bo o występie w czarnej sukni i wysadzanych kryształkami szpilkach mówią wszyscy.

Decarnin jest rozpoznawalny. Tworzy seksowne, ultrakrótkie sukienki. Mocno zaznacza ramiona. Projektuje bardzo obcisłe jeansy. Mnóstwo u niego cięć, przetarć, kryształów i łańcuchów. Tworzy glam-rock. A dumne Francuzki mówią „takie rzeczy mogą pochodzić tylko z Francji”.

Marta Dudziak
www.bohovictim.blox.pl