Golenie maszynką wydaje się być jedną z tych znienawidzonych czynności, które trzeba powtarzać co kilka dni, by zachować gładkość naszych nóg. Pamiętasz ile miałaś lat, gdy pierwszy raz spróbowałaś wykonać depilację?

Na pewno był to okres dojrzewania, ponieważ wtedy włosy stają się grubsze i bardziej widoczne. Wiadomo, że pierwszy kontakt z maszynką to metoda prób i błędów, a z każdą depilacją jest to coraz łatwiejsze.

Cóż może się przecież wydawać, że nie ma nic prostszego, niż przyłożenie maszynki do nogi, ale okazuje się, że możemy być doświadczone w depilacji, ale daleko nam do perfekcji.

ZOBACZ TEŻ: PINTEREST UJAWNIŁ NAJMODNIEJSZY ODCIEŃ CIENI DO POWIEK TEJ JESIENI

Oto niektóre z najgorszych błędów, jakie popełniamy oraz konieczne zmiany, które musimy wprowadzić do naszej procedury golenia.

Łatwiejsze i z pewnością o wiele przyjemniejsze jest golenie w wannie, jednak… nie jest to najlepszy pomysł.

Gorąca kąpiel zmiękczy włosy, co sprawi, że golenie będzie bardziej komfortowe, ale wysoka temperatura wody może spowodować puchnięcie skóry.

Oznacza to, że jeśli skóra jest opuchnięta, nie będziesz w stanie wykonać tak dokładnej depilacji, jakbyś chciała. Kiedy obrzęk wywołany przez wodę ustąpi, Twoje nogi będą pełne zarostu.

Ostre ostrze maszynki w połączeniu z zanieczyszczeniami i bakteriami, które zdążyły namnożyć się na naszym ciele przez cały dzień to pierwszy krok do pojawienia się zaczerwienienia i bolesnych, swędzących krostek.

ZOBACZ TEŻ: JENNIFER LOPEZ NIE WSTYDZI SIĘ SWOICH „BABY HAIR”. WRĘCZ JE UWYDATNIA!

Oczyszczenie skóry przed depilacją to podstawa! Dlatego zawsze zanim sięgniesz po krem lub piankę do golenia, pamiętaj o tym, że procedura golenia musi rozpocząć się od mydła i wody.

Płaskie półki kabinie prysznicowej mogą wydawać się najlepszym miejscem na przechowanie naszych przyrządów do depilacji (w końcu nie musisz wyskakiwać cała mokra, w poszukiwaniu maszynki, która znowu gdzieś zniknęła).

Ale to miejsce naprawdę nie jest najlepszym pomysłem. Po pierwsze dlatego, że będzie ona oblana wodą po każdym prysznicu, który wzięłaś i Ty, i każda inna osoba, która korzystała z Twojego prysznica.

Większość z nas powinna wykonywać peeling dwa razy w tygodniu, a szczególnie przed depilacją – złuszczanie nóg przed użyciem maszynki do golenia usunie martwe komórki skóry, co pomoże w dokładniejszym usunięciu włosków.

Co Wy na to?