Kiedy rano nakładasz makijaż Twoja twarz wygląda nieskazitelnie, ale po kilku intensywnych godzinach sytuacja zaczyna się nieco zmieniać… a gdy przychodzi wieczór Twoja twarz nie ma już nic wspólnego z porannym wyglądem. Znamy ten ból, dlatego przygotowałyśmy zestaw ratunkowy, który pomoże jak najdłużej utrzymać gładką, promienną cerę.

Niezależnie od tego czy Twoja cera po kilku godzinach zaczyna przypominać tłustą plamę oleju, czy też staje się mocno wysuszona, a podkład nieoczekiwanie zaczyna schodzić z twarzy te proste triki pomogą Ci utrzymać nienaganny wygląd.

ZOBACZ TEŻ: TWOJE RĘCE TEŻ WYGLĄDAJĄ STARO?

Pierwsze, co powinnaś zrobić, przed dokonaniem jakichkolwiek poprawek w swoim makijażu, to przyłożenie bibułki matującej (szczególnie w problematycznej strefie T), by wchłonąć nadmiar sebum. Najlepiej jeśli potraktujesz ten mały dodatek jako niezbędny element wyposażenia swojej torebki.

Wszystkie rodzaje skóry mogą skorzystać z szybkiego odświeżenia i nawilżenia – mgiełka do twarzy zapewni natychmiastową regenerację i obudzi Twoją twarz.

Jeśli Twoja twarz jest wyjątkowo sucha możesz użyć odrobiny balsamu i wymieszać go z kilkoma kroplami podkładu, a następnie wklepać mieszankę w miejsca najbardziej problematyczne. Zrób to zaraz po spryskaniu twarzy mgiełką, kiedy twarz będzie jeszcze lekko mokra. W przeciwnym razie produkt osiądzie w suchych obszarach skóry

ZOBACZ TEŻ: ZMIENIONA TWARZ NICOLE KIDMAN. CZY AKTORKA PRZESZŁA OPERACJĘ?

Wybieraj kremowe produkty, dzięki którym na dłużej zachowasz świeży wygląd. Przy nakładaniu makijażu dodaj troszkę kremowego rumieńca i rozświetlacza, aby uzyskać odrobinę połysku.

W ciągu dnia możesz również nanieść niewielką ilość korektora pod oczy, wokół nosa i ust, by ukryć przebarwienia. W tych miejscach podkład jest również najbardziej narażony na ścieranie, więc nie zaszkodzi dodać odrobiny korektora, by wyrównać koloryt skóry.

Co Wy na to?