Każda z nas wie, że odpowiednio dobrane ciuchy mogą pomóc zakamuflować pewne mankamenty w sylwetce oraz wyeksponują nasze najlepsze cechy. Triki modowe potrafią zdziałać naprawdę wiele, a umiejętnie stworzona stylizacja odejmuje lat i optycznie wyszczupla. Ale to nie wszystko, ponieważ dobrze dobrane elementy garderoby mogą dodać kilka centymetrów i wydłużyć nogi! Nie chodzi tu wyłącznie o buty na bardzo wysokim obcasie. Istnieją też inne sprytne sposoby. Ubrania dla niskich dziewczyn to przede wszystkim odpowiednio dobrane wizualne proporcje i odpowiednie kolory! Te triki pomogą dodać Ci kilka centymetrów.

Australijska blogerka pokazała, jak wyglądają spodnie z elastanem po roku. Szokujący wynik eksperymentu!

Ubrania dla niskich dziewczyn – jak dodać sobie kilka centymetrów

Wcale nie musisz męczyć się na kilkucentymetrowych obcasach, by dodać sobie wzrostu. To nie jedyna droga. Istnieje wiele innych prostszych i przede wszystkim wygodniejszych sposobów. Pierwszym z nich są ubrania z wysokim stanem. Sięgaj po spodnie i spódnice, dzięki którym optycznie wydłużysz nogi, a tym samym całą sylwetkę.

Innym prostym trikiem jest obuwie w jasnym kolorze. Jeśli lubisz sportowy styl sięgnij po białe sneakersy i zestaw je z jasnymi jeansami z odsłoniętą kostką. Nie bój się wybierać długości midi – to mit, że skraca nogi. Wręcz przeciwnie spódnica lub sukienka o tej długości w połączeniu z kozakami w tej samej gamie kolorystycznej zapewni Ci optyczne wydłużenie nóg.

Ubrania dla niskich dziewczyn to także odpowiednio dobrane odcienie. Postaraj się dobierać stylizacje tak, by zachować spójny pion kolorystyczny. W ten sposób optycznie dodasz sobie kilka centymetrów. Pomagają także pionowe wzory na ubraniach, które wydłużą i wysmuklą całą sylwetkę.