Można być stosunkowo nowym adeptem mody, ale każdy z trzema dekadami życia za pasem, jest wystarczająco stary, aby wiedzieć, że podobnie jak wątki fabularne w literaturze, w modzie rzadko istnieją trendy, które nie były wcześniej realizowane.

W miarę upływu czasu ubrania są poddawane recyklingowi i wymyślane na nowo; Następne pokolenia znajdują nowe sposoby ich noszenia, a czasami nawet próbują zmienić ich nazwę. Kiedy więc od niechcenia przeglądałyśmy TikToka, natrafiłyśmy na film, w którym Generacja Z zachwyca się „spódnicami, które są szortami”, czyli skortami.

W oryginalnym klipie opublikowanym przez @talllivingtiny młoda kobieta grzebie w swoim aparacie i niemal bez tchu oświadcza: „Muszę ci to pokazać”. Szybko cofa się od kamery i woła: „Spódnica”. Później dodaje też „to są szorty!” Nie może w to uwierzyć. My też nie możemy w to uwierzyć. Stu, znany również jako @janikon prawie zaniemówił w swoim filmie z reakcją.
„O mój Boże. O mój Boże, jestem taki stary”, mówił przecierając oczy. „Czy ty… czy my…”, dodał pociągając nosem. „Chcesz powiedzieć, że urodziłeś się po skortach i myślisz, że to coś nowego?”.

@talllivingtiny

Felt cute might delete later 😂 #shortskirt

♬ Stuck in the Middle – Tai Verdes

Sonda

Męskie spódnice

Sądzisz, że męskie spódnice staną się normą i wpiszą do kanonu mody na zawsze?

Miejmy nadzieję, że film jest pewnego rodzaju parodią. Choć naprawdę tekst ten mogą przeczytać ludzie, którzy nigdy nie widzieli ani nie nosili owego elementu garderoby. W takim razie musisz wiedzieć, że były one podstawowym elementem garderoby w latach 90. Skorty mają ogólnie bogatą historię. Hybryda spódnicy i spodenek została pierwotnie zaprojektowana wyłącznie w celu umożliwienia kobietom wygodniejszej jazdy na rowerze i wcale nie była modna. Deirdre Clemente, profesor historii na Uniwersytecie Las Vegas, specjalizująca się w branży modowej, powiedziała, że szorty Atlas Obscura w niczym nie przypominają tradycyjnych szortów, które nosimy dzisiaj. Były to w zasadzie spodnie „bardziej jak spódnica z płaskim przodem, były też bardzo workowate”, powiedziała.

@janikon_

#stitch with @talllivingtiny laying down, doing great 😧 #fyp #react #forfun

♬ Stuck in the Middle – Tai Verdes

Skorty wywołały pewne kontrowersje. Epoka wiktoriańska zbliżała się do końca, ale stylizacja ta odsłaniała nie tylko kobiece kostki, ale nieuchronnie utorowała drogę do powstania mniej restrykcyjnej odzieży. Podczas gdy dla przeciętnego dzieciaka z lat 90. i 2000. skort jest wygodną, nieco wątpliwą, a w wielu przypadkach uważana za konserwatywną alternatywę dla tradycyjnej spódnicy, w rzeczywistości jest to bardzo symboliczny element garderoby, który reprezentuje początki zmian w sposobie ubierania się kobiet. Skorty zdecydowanie przeżywają odrodzenie.