Zainspirowana jednym z Waszych ostatnich komentarzy postanowiłam przyjrzeć się fryzurze, która prawdziwym hitem była już kilka lat temu. Aktualnie coraz częściej pojawia się na czerwonych dywanach i coś mi się wydaje, że już niedługo możemy mieć do czynienia z prawdziwym wielkim powrotem! O czym mowa? Oczywiście o fryzurze „wet look”, czyli „mokrych włosach”.

ZOBACZ TEŻ: SKĄD WIADOMO, ŻE BĘDZIE CI DOBRZE W KRÓTKICH WŁOSACH?

najmodniejsze fryzury

Tego typu fryzurę uwielbiają m.in. Kim Kardashian i znane modelki – Rosie Huntington Whiteley i Doutzen Kroes. Nic dziwnego, gładko zaczesane do tyłu włosy dają pole do popisu dla efektownego makijażu oraz pięknych kreacji. To dlatego tak często pojawia się na czerwonych dywanach.

Fryzura w stylu gwiazd - wet look, czyli mokre włosy [VIDEO]

Rosie Huntington Whiteley

Fryzura w stylu gwiazd - wet look, czyli mokre włosy [VIDEO]

Doutzen Kroes

Fryzura w stylu gwiazd - wet look, czyli mokre włosy [VIDEO]

Kim Kardashian

„wet look” – jak osiągnąć taki efekt?

Znalazłam na to kilka bardzo prostych sposobów. Pierwszy z nich to „przylizanie” włosów za pomocą grzebienia (lub ewentualnie samych palców) i produktu do stylizacji – pasty, żelu lub gumy. Kosmetyk rozprowadzamy poprzez zaczesywanie włosów do tyłu. Jak to zrobić? Zobaczycie to na poniższym filmiku.

Kolejnym sposobem może być prostowanie włosów i układanie ich do tyłu. Następnym krokiem jest natapirowanie włosów i ujarzmienie ich przy pomocy szczotki i lakieru do włosów.

Ostatnim zaproponowanym przeze mnie sposobem będzie użycie olejków. Autorka tutorialu użyła oleju kokosowego oraz odżywczego tłustego serum do włosów.

Co myślicie o takiej fryzurze? Wypróbujecie?