Tak bardzo przyzwyczaiłyśmy się do filtrów i fałszywej rzeczywistości na Instagramie, że trudno jest powiedzieć, co jest prawdziwe, a co nie. Chciałybyśmy myśleć, że nadal mamy kontrolę nad rzeczywistością, ale pewna modelka właśnie spowodowała, że cały świat zastanawia się nad istnieniem światów równoległych.

Shudu to kobieta, która na Instagramie prezentuje nieskazitelną skórę. Zdjęcia, które publikuje, opisuje hasztagiem „melanina”. Bardzo szybko zyskała popularność, dzięki czemu zatrudniła ją sama Rihanna. Jej piękno jest tak uderzające i niewiarygodnie doskonałe, że wielu internautów nie wierzy, że to, co pokazuje modelka, jest prawdziwe. Rzecz w tym, że nie jest – dziewczyna jest w stu procentach obrazem generowanym komputerowo.

ZOBACZ TEŻ: RIHANNA STWORZYŁA PIERWSZĄ POMADKĘ NA MIESIĄCZKĘ!! JAK WYGLĄDA JEJ KOLOR?

Zasadniczo Shudu to moje dzieło. Jest dziełem sztuki, nad którym pracuję w tej chwili. Niestety nie jest prawdziwą modelką, choć reprezentuje wiele współczesnych modelek.

– tłumaczy londyński fotograf Cameron-James Wilson.

Wilson oficjalnie nie zaprzeczył istnieniu Shudu. Stwierdził, że jej intencją nie jest oszukiwanie, ale raczej bycie latarnią inspirującą pięknem i zarażającą kreatywnością.

Korzystam z programu do modelowania 3D, który przypomina wirtualną fotografię. W każdym razie jestem fotografem, więc to tylko sposób na zbadanie mojej kreatywności, kiedy nie robię zdjęć. Stworzenie pojedynczego obrazu, takiego jak na Instagramie Fenty, zajmuje mi kilka dni. Dla mnie jest ona najpiękniejszą kobietą na świecie.

– wyjaśnił Wilson.

ZOBACZ TEŻ: OMG! RIHANNA ODPOWIADA FANCE W POWALAJĄCY SPOSÓB! POMADKI FENTY BEAUTY…

Tylko garstka ludzi oceniła jego pracę jako coś negatywnego. Większość ludzi rozumie jego intencje, ale my mamy pewne wątpliwości. Żyjemy w tak odrealnionym świecie, że wielu z nas nie odróżnia prawdy od fikcji. Dążenie do NIEISTNIEJĄCEGO ideału jest przerażające. Negatywnie wpływa na psychikę.

Niestety Shudu nie jest jedynym wytworem wyobraźni grafika. Na Instagramie funkcjonuje również Miquela, znana jako @LilMiquela. Inspiruje ponad 600 000 fanów.

Co o tym myślicie?

Flamingo 👛🎀🌸👄 . By @cjw.photo

Post udostępniony przez Shudu Gram (@shudu.gram)

I’m back!! 🎉 . . 🎥@cjw.photo

Post udostępniony przez Shudu Gram (@shudu.gram)