Moda nie znosi, a nawet nie zna takiego pojęcia jak constans. Nieustannie się zmienia, o czym można się przekonać przeglądając zdjęcia z minionych lat. Ubrania i dodatki, które jeszcze niedawno były szczytem mody, z czasem stają się passe – i na odwrót. Bywa, że rzeczy uznane niegdyś za tandetne znów wracają do łask i na największe światowe wybiegi. 

W związku z tym, że właśnie wkroczyliśmy w nową dekadę należało podsumować co w świecie mody przyniosło nam minione dziesięciolecie. A było tego naprawdę sporo! Każdego roku w modzie pojawiały się zaskakujące trendy – zarówno zupełnie nowe, jak i te nawiązujące do stylu retro i vintage. Podsumowując lata 2010-2019 marka JD Williams przeprowadziła ankietę wśród swoich klientów. Mieli oni wskazać najmodniejsze oraz najbardziej koszmarne ubrania i dodatki, które zdefiniowały modę podczas minionej dekady. Okazało się, że najmodniejszym ubraniem według fashionistek były… legginsy.  

Jak łączyć ubrania: modne kombinacje butów i sukienek

 

Jakie inne ubrania i dodatki były najmodniejsze w ostatnim dziesięcioleciu? Oto lista top 10: 

 1. Leggingsy 
 2. Podarte jeansy 
 3. Boyfriend jeans 
 4. Bieliźniana sukienka 
 5. Kombinezony 
 6. Bluzka z odkrytymi ramionami 
 7. Crop top 
 8. Oversize’owa marynarka 
 9. Duże naszyjniki 
 10. Chokery 

Modne marynarki z sieciówek. Przegląd stylowych modeli

Fashionistki wyróżniły też 10 najgorszych trendów modowych ubiegłej dekady. Oto one: 

 1. Bielizna na wierzchu 
 2. Przezroczyste szpilki 
 3. Podarte jeansy 
 4. Kombinezony 
 5. Szpilki noszone ze skarpetkami 
 6. Ugly trainers 
 7. Kombinezon robotniczy 
 8. Spodenki kolarskie 
 9. Trampki na koturnie 
 10. Piżamy 

Najbardziej zaskakujący jest fakt, że dwa rodzaje ubrań znalazły się na obu listach i zostały uznane jednocześnie za modne jak i fatalne. Stało się tak w przypadku podartych jeansów oraz kombinezonów. 

To już nie będzie modne w 2020. Koniec wielkich trendów

 

A jaki ciuch był najmodniejszy w minionym dziesięcioleciu według was? Za czym natomiast nie będziecie tęsknić w kwestii mody?