Miłośniczki mody nareszcie doczekały się wielkiej imprezy na światowym poziomie na naszym polskim podwórku. Od 28 maja do 5 czerwca w Łodzi odbędzie się Fashion Week Poland, gdzie spotkają się światowej sławy kreatorzy mody, top modelki i najlepsi polscy projektanci.

Podczas pierwszego polskiego Tygodnia Mody odbędą się cztery konkursy dla amatorów, młodych projektantów i absolwentów szkół projektowania.

Fashion Week Poland rozpocznie się finałem konkursu Fashion Designers Award 2009, o którym pisaliśmy tutaj.

28 maja w hotelu Andel’s zostaną zaprezentowane prace 10 finalistów – młodych projektantów i amatorów, którzy będą ubiegać się o staż w pracowni Georgesa Chakry.

29 maja w Hali EXPO Międzynarodowych Targów Łódzkich zostaną wyłonieni zwycięzcy XVII Międzynarodowego Konkursu dla Projektantów Ubioru Złota Nitka 2009.
Następnie pokazane będą kolekcje młodych polskich designerów. 3 czerwca w Białej Fabryce odbędzie się Gala Dyplomowa studentów łódzkiej ASP, a dwa dni później zaplanowany jest Re-Act Fashion Show.

Niewątpliwie najbardziej interesującymi wydarzeniami Tygodnia Mody będą pokazy sławnych projektantów, takich jak: Roberto Cavalli, Agatha Ruiz de la Prada, Gaspard Yurkiewich i Emyric Francis.

Łącznie zaprezentuje się w pokazach i konkursach ponad 100 projektantów. Do Łodzi przyjadą korespondenci Madame Figaro, Herald Tribune, Vogue’a i Financial Times oraz handlowcy z całej Europy.

Wszelkie nowe informacje dotyczące Fashion Week Poland (ceny biletów, rozkład pokazów itd.) będziemy podawać Wam na bieżąco.

Agatha Ruiz de la Prada
Fashion Week Polan

Fashion Week Polan