Wczoraj odbyła się konferencja prasowa z komisją konkursową Fashion Designer Awards 2009. Jest to prestiżowy konkurs dla młodych polskich projektantów, którego tematem jest Haute couture – portret współczesnej kobiety, jej pragnienia, emocje i fascynacje.

Jest o co walczyć, gdyż zwycięzca weźmie udział w praktykach w Central Saint Martins College of Art and Design w Londynie, otrzyma nagrodę pieniężną wartości 5000 zł ufundowaną przez Międzynarodową Szkołę Kostiumografii i Projektowania Ubioru, która gwarantuje też pełne stypendium pokrywające 2,5 roku nauki, zaprezentuje swoją pierwszą kolekcję w ramach Fashion Boulevard oraz odbędzie 45-dniową praktykę w domu mody światowej sławy projektanta Georgesa Chakry, który jest honorowym przewodniczącym jury.

Uczestnicy konkursu zostaną ocenieni przez jury składające się ze środowiska modowego, artystycznego i kulturalnego, w skład którego wchodzą: Dawid Woliński, Tomasz Ossoliński, Ania Kuczyńska, Marianna Tomaszko, Marta Ruta, Marcin Giebułtowski, Krzysztof Opaliński, Maria Seweryn, Katarzyna Herman, Olga Piekarska, Marta Sułkiewicz, Agnieszka Martyna, Agnieszka Szyfter, Andrzej Foder, Sylwia Saramonowicz, Joanna Sokołowska-Pronobis.

– „Bez względu na to, czy jesteś aspirującym projektantem, nieszablonowym artystą, czy po prostu perfekcjonistą w dziedzinie fashion ze świetnym wyczuciem tego, co stylowe i trendy, nadszedł czas, aby poddać próbie Twój talent i przemienić wizję w rzeczywistość. Konkurs Fashion Designer Awards Poland 2009 to szansa, aby zaprezentować swoją twórczość i dołączyć do grona młodych projektantów, którym już udało się wejść do świata mody” – mówi Georges Chakra.

My życzymy młodym projektantom powodzenia i z niecierpliwością czekamy na wyniki ich pracy.

Szczegóły dotyczące konkursu znajdziecie na stronie fashiondesignerawards.com.pl.

Komisja konkursowa Fashion Designers Awards 2009
 Fashion Designer Award 2009