Piegi od zawsze kojarzyły się z naturalnością i dziewczęcym wyglądem. Za sprawą takich gwiazd jak Emma Watson, Emma Stone a nawet Meghan Markle ich popularność wzrosła. Jeśli matka natura nie obdarzyła Cię tym prezentem to i tak nie musisz się tym martwić. Fałszywe piegi to jeden z najnowszych trendów urodowych. Niektórzy decydują się na tatuowanie małych kropek na twarzy, ale my mamy dla Ciebie prostsze rozwiązanie czyli stworzenie piegów za pomocą makijażu.

ZOBACZ TEŻ: SZMINKA TYLKO DLA SINGIELKI? KONTROWERSYJNA REKLAMA ROZWŚCIECZYŁA INTERNET

Co tak dokładnie powoduje powstawanie drobnych plamek na twarz? Piegi to nic innego jak nierówne rozłożenie naturalnego barwnika na skórze – melaniny. Mogą one również powstawać poprzez wystawienie skóry na promienie słoneczne.

Piegi dodają naturalnego, młodzieńczego wyglądu, więc nie ma w tym nic dziwnego, że gwiazdy często korzystają z fałszywych piegów podczas wielkich wyjść. Margot Robbie przyznała się, że jej makijażysta dorysowuje kilka drobnych kropek na jej twarzy, kiedy aktorka szykuje się do ważnych imprez.

Chcesz dowiedzieć się jak stworzyć fałszywe piegi? Przeczytaj poniższe wskazówki, które pomogą Ci uzyskać efekt naturalnie wyglądających, dziewczęcych piegów za pomocą makijażu.

ZOBACZ TEŻ: BLOGERKA UJAWNIA PRAWDĘ O INSTAGRAMOWEJ RZECZYWISTOŚCI. ZOBACZ JEJ ZDJĘCIA

Zadbaj o mat

Przypudruj delikatnie twarz, pamiętaj, że chodzi jedynie o to, by Twoja skóra nie była wilgotna i świecąca.

Dobierz kolor

Wybierz ołówek w odcieniu najbardziej zbliżonym do Twojego koloru włosów, jednocześnie pamiętaj, by nie był zbyt ciemny. Możesz skorzystać z ołówka do brwi lub do oczu.

Bądź spontaniczna

Nie zastanawiaj się zbyt długo, gdzie umieścić fałszywe piegi. Po prostu zrób to szybko i delikatnie – chodzi o spontaniczność i naturalny efekt. Zrób kilka kropek na mostku nosa, ponieważ w tym miejscu słońce wytwarza je naturalnie.

Utrwal swoje piegi

Aby uzyskać bardziej naturalny i trwały efekt przyklep swoje nowe piegi w skórę za pomocą opuszków palców. Może to również pomóc, jeśli narysowałaś ich zbyt wiele.

Dodaj jeszcze trochę pudru

Jeśli przed narysowaniem piegów Twoja skóra była odpowiednio zmatowiona, urocze kropeczki powinny utrzymać się na niej przez cały dzień, ale jeśli obawiasz się, że mogą nie wytrzymać całego dnia, po prostu na koniec przyprósz twarz dodatkową warstwą pudru transparentnego.

Spróbujecie?