Do tej pory suknie dla miss, które wyjeżdżały na turniej Miss World, szyła Ewa Minge. W tym roku doświadczona projektantka ustąpiła jednak miejsca Ewie Szabatin. Tancerka i początkująca kreatorka miała miesiąc na zrealizowanie swojego projektu.

Do uszycia długiej sukni w szkarłatnym kolorze Szabatin potrzebowała aż 35 metrów materiału. Spódnica ma 3 warstwy, cała kreacja jest ozdobiona 8 tysiącami kryształków Swarovskiego i 5 metrami strusich piór (W niektórych wywiadach Szabatin mówi aż o 12 metrach).

Anna Jamróz, tegoroczna Miss Polski, jeszcze przed odlotem do Johannesburga, gdzie będą odbywać wybory Miss World, powiedziała w Pytaniu na śniadanie, że suknia bardzo się jej podoba. Rzeczywiście, nasza kandydatka wyglądała bardzo efektownie, zdjęcie w sukni znajdziecie tutaj.

Czy nowy projekt pozwoli Ewie Szabatin wypłynąć na szersze wody polskiego świata mody?

Tancerka nie próżnuje. Już przygotowała następną kolekcję – na specjalne zamówienie uszyła cykl białych kombinezonów i sukienek. Kto wie, może faktycznie uda się jej zaistnieć?

A jakie jest Wasze zdanie na temat projektów Ewy Szabatin i jej stylu? Tu znajdziecie zdjęcia z pokazu jej pierwszej kolekcji.

Anna Jamróz, Miss Polski 2009

Ewa Szabatin zamiast Ewy Minge

Ewa Szabatin zamiast Ewy Minge