Elliot Page pojawił się na czerwonym dywanie podczas pokazu mody Balenciaga. Po Tygodniu Mody w Paryżu internauci pokochali go po raz drugi. Nie mogło być inaczej. W sobotę 2 października hiszpański dom mody zorganizował pokaz mody na wiosnę i lato 2022.

Elliot Page po raz pierwszy zdobył serca internautów, kiedy podczas Met Gali pojawił się z zieloną różą w butonierce. Symbol ten stanowi hołd dla Oscara Wilde’a irlandzkiego poety i dramaturga prześladowanego za swoją seksualność pod koniec XIX wieku.

Elliot Page z zieloną różą w butonierce na Met Gali. Ważne przesłanie aktora

Meghan Markle wykonała właśnie współczesną stylizację z kultową torebką księżnej Diany

Podczas pokazu mody Balenciaga Page zachwycił zupełnie czymś innym. Do stylizacji dobrał bowiem gotyckie buty Crocs na platformie. Modowi eksperci twierdzą, że jest on na dobrej drodze do honorowania go słowami „ikona mody”. Aktor przybył na pokaz w eleganckim czarnym garniturze. Buty marki Crocs zostały przeprojektowane na platformy z ćwiekami, co spowodowało, że stały się bardziej wyraziste. Na butach dodano metalową tabliczkę z napisem „Balenciaga”.

„Milionerzy”. Na drodze do głównej wygranej stanął… kolargol. Uczestnik wpadł w podchwytliwą pułapkę

Dyrektor kreatywny domu mody Balenciaga Demna Gvasalia postanowił, że prezentacja nowej kolekcji nie odbędzie się na tradycyjnym wybiegu, lecz na czerwonym dywanie, który rozpościerał się aż do sufitu. Pokazem tym Gvasalia po raz kolejny udowodnił, że jest jedną z najbardziej oryginalnych postaci w branży mody od lat.

„Cóż, potrzebowaliśmy, aby wydarzyło się coś zabawnego” – powiedział projektant. I dodał, że od wielu sezonów chciał stworzyć koncepcję premiery, w której goście braliby udział w spektaklu. „Miło było znów mieć okazję do spotkań towarzyskich. Miałem nadzieję, że to sprawi, że ludzie się uśmiechną”, podsumował Gvasalia.