Jean-Claude Ellena, uważany za jednego z najlepszych perfumiarzy na świecie, od ponad pięćdziesięciu lat zaznacza swoją obecność w historii francuskiej Haute Parfumerie. Przez czternaście lat blisko związany z marką Hermès, rozpoczyna nowy rozdział obejmując stanowisko Dyrektora Olfaktorycznego w Le Couvent. Ta współpraca to dla niego miłość od pierwszego wejrzenia, oparta na historii spotkań, wymiany myśli i tworzeniu się więzi. Szlachetne substancje, naturalność i wyjątkowość wpisane w filozofię marki inspirują Jean-Claude’a Ellenę, który kocha eleganckie, czyste i szlachetne zapachy.

Portrety natury według Jean-Claude’a Elleny

Louis Feuillée, miłośnik przyrody i nadworny botanik króla Ludwika XIV, podróżował w odległe miejsca, aby poznawać i sklasyfikować nieznane rośliny. Podczas podróży, ten doskonały i wrażliwy obserwator natury szkicował za pomocą atramentu niezwykle realistyczne i delikatne rysunki zwierząt.

Le Couvent czerpie inspirację z portretów baśniowej fauny, aby opowiedzieć olfaktoryczne historie, które oddają ruch i naturę zwierząt. Pod kierownictwem Jean-Claude’a Elleny, jednego z największych mistrzów perfumeryjnych na świecie, powstało pięć zapachów Eaux de Parfum Singulières ilustrujących charyzmatyczne postaci zwierząt. Naturalne surowce wybrane ze względu na intensywność i swoistą sygnaturę zostały umiejętnie ze sobą połączone, aby nadać zapachom czystość – z jednej strony delikatną, ale i intensywną – oraz oddać zachwycający obraz zwierzęcych osobowości.

Nadzwyczajna kreacja olfaktoryczna

„Dobór szlachetnych materiałów to sprawa pierwszorzędna w kreowaniu zapachów. To właśnie wtedy tworzy się iluzja, której nie trzeba na siłę wymyślać.” Formuły wykreowane przez Jean-Claude’a Ellenę są krótkie, elastyczne i czyste. Sam Mistrz powtarza, aby zapachy tworzyć na bazie rzadkich, szlachetnych surowców, do których następnie dodawane są pozostałe składniki. W oparciu o te zasady i swoją unikalną wizję, Jean-Claude Ellena pilnie strzeże czystości olfaktorycznej kreacji. Pod jego kierownictwem perfumiarze Jérôme Di Marino, Amélie Bourgeois, Corinne Cachen i Céline Ripert z pasją i niezwykłą precyzją oddali się pracy, w wyniku której powstały niecodzienne zapachy Le Couvent.

Niezwykłe portrety nakreślone onirycznymi piórami

CÉLINE ELLENA: SŁOWA

Céline z niezwykłym wyczuciem poezji interpretuje zapachy wykreowane przez Jean-Claude’a Ellenę. Ledwo dostrzegalny dialog pomiędzy ojcem i córką to stabilne i pełne twórczości połączenie. Jej marzycielskie i wyrafinowane pióro powołało do życia pięć czarujących historii.

BROLL & PRASCIDA: KRESKA

Czyli Anne-Charlotte Laurens, za pomocą swojego rysika kreuje zwierzęta, które są bohaterami Eaux de Parfum Singulières. Inspirowana szkicami zwierząt autorstwa królewskiego botanika, odtwarza kropka po kropce w pięciu finezyjnych portretach natury bogaty świat zwierzęcych ciał w ruchu.

NUBICA
ZMYSŁOWOŚĆ LWICY

Nad sawanną zachodzi palące słońce. Zostawia za sobą rozgrzaną ziemię w kolorze ochry. Zmysłowa Lwica bezszelestnie kroczy wśród unoszącego się w rozgrzanym powietrzu pyłu. Jej koci wdzięk symbolizuje bób tonka, a ciepłe, wibrujące nuty paczuli przywodzą na myśl zapach roślinnej skóry.
NUBICA to koci wdzięk swobodnie spacerującej Lwicy.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: absolut mandarynki;
nuta serca: absolut paczuli;
nuta podstawy: absolut wanilii i tonki.

NUBICA to:
85% surowców pochodzenia naturalnego;
15% stężenie olejków eterycznych;
w 100% wegański zapach – stworzony w Grasse we Francji.

LYSANDRA
WDZIĘK MOTYLA

Na skraju leśnej polany łagodne światło otacza aureolą budzącą się ze snu przyrodę. Płynący z wiatrem – od kwiatostanu do kwiatostanu – Motyl zaczyna swój taniec, rozsypując delikatny pył ze swoich skrzydeł. Fala jaśminu wielkokwiatowego, kawałki mandarynki i krople labdanum wirują w krótkotrwałym tańcu.
LYSANDRA to wdzięk delikatnego powiewu skrzydeł Motyla.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: esencja mandarynki;
nuta serca: absolut jaśminu wielkokwiatowego;
nuta podstawy: esencja wetywerii i labdanum.

LYSANDRA to:
88% surowców pochodzenia naturalnego;
15% stężenie olejków eterycznych;
w 100% wegański zapach – wykreowany w Grasse we Francji.

HATTAÏ
INSTYNKT WILCZYCY

Bezkresny, zagadkowy las rozpościera się aż po horyzont. Hipnotyzujący, pełen żaru krajobraz otacza szczelnie niczym płaszcz. Ciszę przerywają majestatyczne kroki Wilczycy depczącej leśne runo, pokryte kobiercem czerwonych liści. Wrażenie pełna światłocienia, w którym każdy surowiec ujawnia swoją siłę: kawałek ambrowego drewna, szczypta czarnego kakao, gorąca słodycz czerwonych jagód.
HATTAÏ to niewidzialny ślad Wilczycy.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: esencja czerwonych jagód;
nuta serca: esencja kakao;
nuta podstawy: esencja z drzewa ambrowego i cynamonu.

HATTAÏ to:
85% surowców pochodzenia naturalnego;
15% stężenie olejków eterycznych;
w 100% wegański zapach – wykreowany w Grasse we Francji.

SAÏGA
ELEGANCJA ANTYLOPY

Gdzieś w bezkresnym, z rzadka porośniętym roślinnością stepie rysuje się w oddali kobieca sylwetka. To skacząca z gracją Antylopa wydaje się unosić nad ziemią, a uderzenia jej kopyt brzmią jak muzyka. W powietrzu unosi się wyrafinowana róża stulistna otulona delikatnym cedrowym drewnem. Lekka, owocowa nuta pąków czarnej porzeczki przypomina, że pod tą delikatną suknią kryje się pełne żaru wnętrze.
SAÏGA – subtelna elegancja Antylopy.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: absolut z pąków czarnej porzeczki;
nuta serca: absolut z róży stulistnej;
nuta podstawy: esencja z cedru.

SAÏGA to:
89% surowców pochodzenia naturalnego;
15% stężenie olejków eterycznych;
w 100% wegański zapach – wykreowany w Grasse we Francji.

HELIACA
SIŁA ORLICY

Coś się dzieje wysoko w powietrzu nad koronami stuletnich drzew. Słychać pomruki szalejącej daleko burzy. Krążąca nad okolicą Orlica czujnym okiem obserwuje swoje terytorium. Energiczny, korzenny wir z imbiru i kardamonu z dodatkiem szlachetnej, objawiającej się niespodziewanie siły drewna agarowego.
HELIACA – fascynująca siła Orlicy.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: esencja z imbiru;
nuta serca: esencja z kardamonu;
nuta podstawy: esencja drewna agarowego.

HELIACA to:
88% surowców pochodzenia naturalnego;
15% stężenie olejków eterycznych;
w 100% wegański zapach – wykreowany w Grasse we Francji.