Eksperci zajmujący się historią Marilyn Monroe nie są zadowoleni z wyboru Kim Kardashian. Celebrytka wspięła się na schody Met Gali w najbardziej kultowej sukni legendy Hollywood. Kim Kardashian miała na sobie beżową suknię, którą bogini zaprezentowała w 1962 roku, śpiewając ikoniczne „Happy Birthday” prezydentowi Kennedy’emu.

„Jestem bardzo zawiedziona, widząc tę 60-letnią, kultową sukienkę noszoną publicznie przez Kim Kardashian”, powiedziała The Post Michelle Morgan, autorka książki o Marilyn Monroe. „Suknia jest niezwykle delikatna i wcześniej była przechowywana w warunkach kontrolowanej temperatury. Teraz znalazła się na czerwonym dywanie, gdzie wszystko mogło się z nią stać”, kontynuowała autorka książki. Morgan zauważyła, że „pot, perfumy i makijaż” mogły dostać się do sukni i spowodować „uszkodzenia”. Nina Boski, producentka telewizyjnych dokumentów i podcastów „Marilyn: Behind the Icon” podzieliła stanowisko Morgan, mówiąc The Post, że popularny moment Kardashian na czerwonym dywanie „nie jest pozytywnym wspomnieniem ikony Hollywood”. „Rozumiem, że Kim wybrała sukienkę w celach reklamowych; jednak powinna używać jej wyłącznie jedna osoba i jest to kultowa Marilyn Monroe. To nie pomaga spuściźnie Marilyn, zwłaszcza w 60. rocznicę jej śmierci”, dodała Boski.

Sekret lśniącej skóry Marilyn Monroe ujawniony. Zdradziła go jej przyjaciółka

Sonda

Suknia Marilyn Monroe

Myślisz, że Kim podjęła dobrą decyzję, wybierając suknię Marilyn Monroe?

Scott Fortner również wyraził swoje zdanie na temat stylizacji wybranej przez Kim Kardashian. „Fani Marilyn są oburzeni, ponieważ jest to jedna z tych rzeczy w społeczności Marilyn, które są uważane za święte. Suknia jest kwintesencją Marilyn Monroe. Miała ją na sobie zaledwie raz”. Fortner stanowczo stwierdził, że suknia jest skarbem narodowym i powinna pozostać suknią kojarzoną z samą Monroe. „Nikt nie powinien ponownie używać tej sukienki” – powiedział Fortner.

Rzecznik firmy, która wypożyczyła sukienkę w oświadczeniu napisał, że została ona zwrócona w środę, 4 maja do „Skarbca Ripley, ciemnego pomieszczenia o kontrolowanej temperaturze (68 stopni) i wilgotności (40 – 50%), gdzie pozostaje w swoim pokrowcu, zamontowana na formie pokrytej bezkwasowym muślinem bawełnianym. Forma zapobiega fałdom i naprężeniom sukienki, a muślin chroni ją przed światłem, wilgocią i zanieczyszczeniami środowiskowymi”.

Kuba Wojewódzki krytykowany za wywiad z polską Miss World. „Współczuję kilkudziesięciu minut odbierania ataków”