RESEREVED podąża za światowymi trendami i wzorem wielu innych firm odzieżowych wprowadza do swojej oferty jeansy i koszulki uszyte z organicznej bawełny. To wysokiej klasy surowiec, który nie powoduje uczuleń i podrażnień, jest wolny od chemikaliów stosowanych przy jego produkcji i nawozów używanych do uprawy bawełny. Poczynając od uprawy samej bawełny, gdzie nie stosuje się pestycydów i wspomaga się naturalne systemy ochrony przed szkodnikami, a skończywszy na racjonalnym wykorzystaniu wody i zbieraniu bawełny w jej naturalnym cyklu.

W sklepach RESERVED od września tego roku dostępna będzie specjalna kolekcja spodni i koszulek z organicznej bawełny.

Do farbowania jeansów zastosowano wyłącznie naturalny barwnik – indygo. Dzięki temu spodnie mają nasycone, bardzo klasyczne barwy. W ofercie są trzy różne modele: naturalny, ciemny i jasny. Dwa ostatnie dodatkowo będą wzbogacone o efekty w stylu „vintage”.

Organiczne T-shirty zdobą z kolei ekologiczne idee.

Do tego jeszcze płócienna torba w rękę, kompostownik w ogrodzie i trzy pojemniki do sortowania śmieci. W te rzeczy musimy już zaopatrzyć się same, ale pamiętajmy, że moda to tylko wstęp do prawdziwej ekologii.

reserved