Wśród jesiennych trendów ponownie pojawiły się eklektyczne rozwiązania. Pozorny chaos, który mogą wprowadzić połączenia różnych stylów, niepasujące dodatki, łączenie mody z innych epok – jak odnaleźć się we współczesnych trendach, w których modne jest niemalże wszystko?

Cienki sweter to idealny basic na jesień. Fantastyczny element garderoby kapsułowej!

Eklektyzm w modzie – czym jest?

Eklektyzm to tendencja do łączenia elementów pochodzących z różnych epok. Co to oznacza dla mody? To dowolnie pojmowany miszmasz. Zestawianie elementów garderoby, który pozornie do siebie nie pasują, jak chociażby sukienka i ciężkie, wojskowe buty. Czasem patrząc na witryny sklepów można odnieść wrażenie, że na manekinach znajdują się kompletnie niepasujące do siebie elementy, ale… czy na pewno?

Eklektyczne podejście do mody

Takie podejście pozwala nam zachować całkowitą dowolność i wolność w wyrażaniu siebie poprzez styl. Dobierasz dokładnie to, co chcesz, jak chcesz i z czym chcesz. Sukienka w połączeniu ze spodniami, oversize’owa koszulka i spódnica. W eklektycznym stylu nie ma złych zestawień i błędnych wyborów. I właśnie to kochają w nim dziewczyny. Eklektyzm zmusza nas do użycia wyobraźni oraz pozwala nam wykorzystać ubrania, które od dawna leżały zapomniane w szafie. Patrząc na wybiegi najbardziej topowych marek jesienią będzie rządzić dowolność.

Twierdzi, że z roku na rok wygląda coraz młodziej. Ile dasz jej lat?

Eklektyzm a sylwetka

Sylwetka powoli traci na znaczeniu. Nią również powinnyśmy się bawić, zapominając o gruszkach, jabłkach i innych owocach. Szerokie kołnierze, za luźne kroje i niemalże karykaturalnie ogromne marynarki to absolutne hity sezonu. Nie obawiaj się ich łączyć z elementami, z którymi nie łączyłabyś ich nigdy wcześniej. Tyczy się to również kolorów. Zapomnij o kole barw! Łącz zwiewne, delikatne tkaniny ze sztywnymi i ciężkimi. W ten sposób odkryjesz swój własny, wyjątkowy styl. Pamiętaj, że to Ty wyznaczasz granice i Ty decydujesz, które zasady chcesz złamać. Jesienne kolekcje zachęcają nas do zabawy modą.