To się ceni! Niektóre gwiazdy nie chcą skupiać się wyłącznie na sobie i chętnie dzielą się swoimi doświadczeniami z innymi. Taki plan ma właśnie Edyta Zając, która w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle zdradziła, że… chciałaby zostać mentorką dla młodych modelek?

ZOBACZ: MAMY ZDJĘCIA DRUGIEJ I TRZECIEJ SUKNI ŚLUBNEJ EDYTY ZAJĄC!

Edyta zdradziła, że zdrowe odżywianie jest jej znane od dziecka. Jej mama nigdy nie zapominała o drugim śniadaniu do szkoły, modelka wspomina, że zazwyczaj dostawała bardzo duże porcje.

– Moi rówieśnicy zawsze się śmiali, że moje kanapki na drugie śniadanie są większe niż moja głowa. Chyba mama chciała mnie trochę dokarmić – mówi Edyta Zając-Rzeźniczak agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Edyta twierdzi, że zdrowe odżywianie to element jej zawodu – jako modelka musi dbać o wygląd, a zdrowy styl odżywiania ma ogromny wpływ na kondycję skóry, włosów i paznokci. Gwiazda dba o to, by w jej codziennej diecie znajdowało się dużo warzyw i owoców, unika natomiast napojów gazowanych oraz żywności typu fast food. Tego rodzaju produkty je sporadycznie, najczęściej w trasie, gdy wyrusza w dłuższą podróż.

– Ostatnio jechałam z koleżanką do Trójmiasta i śmiałyśmy się nawet, że taka podróż bez hot doga to nie podróż, zatem wszystko w granicach zdrowego rozsądku – mówi Edyta Zając-Rzeźniczak.

Kwestia zdrowego odżywiania jest dla niej do tego stopnia ważna, że modelka chce uświadamiać innych ludzi w tym zakresie. Dlatego zaangażowała się w kampanię „Jem drugie śniadanie”, której celem jest wyrobienie w Polakach, zwłaszcza w najmłodszych, nawyku jedzenia tego niezwykle ważnego posiłku. Gwiazda ma nadzieję, że trafi ze swoim przekazem nie tylko do dzieci, lecz także do młodych dziewcząt marzących o karierze modelki.

– Młode dziewczyny, które zaczynają albo chcą być modelkami, często wpadają w taki wir złego odżywiania, niedożywienia, tym bardziej fajnie, że mogę tutaj wspólnie z innymi znanymi osobami tę akcję propagować – mówi Edyta Zając-Rzeźniczak.

ZOBACZ TEŻ: EDYTA ZAJĄC ŁADNIEJSZA OD SARY BORUC I ANNY LEWANDOWSKIEJ?

Dobry pomysł?

Edyta Zając chce być mentorką dla młodych modelek? [VIDEO]

Edyta Zając chce być mentorką dla młodych modelek? [VIDEO]

Edyta Zając chce być mentorką dla młodych modelek? [VIDEO]