Dla wszystkich miłośników dżinsów mamy dobrą wiadomość. W 2023 roku będzie ich sporo w trendach. Można wręcz powiedzieć, że nadchodzi nowa era dżinsów. Wygnanie niskiego stanu dobiegło końca. Zadowolone z tego faktu są zwłaszcza te osoby, które przez cały ten czas nie mogły pogodzić się z wysokim stanem z lat 90. Zdaniem ekspertów mody, na półki sklepowe trafi mnóstwo pomysłowych krojów dżinsów i ekscytujących modeli. Jeśli chcesz urozmaicić swoją kolekcję dżinsów możesz na przykład wypróbować parę stylowych, lekko spranych dżinsów (owszem, witamy ponownie na pokładzie). Może możesz poeksperymentować z innym stylem retro? Wypróbuj bardzo długie, workowate dżinsy. Zobacz, jakie dżinsy będą modne w 2023 roku.

Modne dżinsy na 2023 rok: sprany materiał

Jasno sprane dżinsy to dżinsy, które mają bardzo bladoniebieski kolor, a nie klasyczny odcień królewskiego błękitu. Sięgając wstecz do lat 80., jasno sprane dżinsy wchodziły do mody i z niej wychodziły. Zazwyczaj były zarezerwowane na letnie dni, ale w tym roku możesz wyrzucić zbiór zasad. W 2023 roku domy mody będą eksperymentować z klasycznym jasnym spraniem, aby stworzyć nowe stylizacje.

Dżinsy w dwóch kolorach

Tak, mówimy o tych dżinsach, które mają dwa różne odcienie z przodu i z tyłu. Chociaż z pewnością jest to odważny trend, który nie jest do końca klasyczny, w tym roku jest on niezaprzeczalnie modny. Są świetnym zaczątkiem przygody z bardziej wyrazistymi stylizacjami. Pozwalają spróbować czegoś innego, z pozostaniem w strefie komfortu.

Miękki chambray

Miękki dżins, znany również w świecie mody jako chambray, to dżins wykonany z lyocellu. Ten rodzaj dżinsu jest idealną alternatywą dla zwykłych dżinsów, gdy szukasz wygodniejszej, elastycznej opcji, która nadal wygląda jak klasyczny dżins. Na szczęście w 2023 roku miękki dżins przeżywa wielki powrót. To mieszanka tkanin zaprojektowana tak, aby zachować kształt, a jednocześnie zapewniać miękkość na skórze. Zalecamy wypróbowanie tego materiału w czasie, kiedy potrzebujesz więcej komfortu lub w gorące letnie miesiące, kiedy zależy ci na spodniach z nieco większą przewiewnością.

Luźne dżinsy

Chociaż workowate dżinsy mogą przywodzić na myśl styl skaterów z lat 90., trend powraca i jest bardzo modny. Martwisz się, czy poradzisz sobie z bardzo luźnym lookiem? Dżinsy workowate to trend, który jest bardzo młody duchem, ale można go dopasować do każdego wieku i stylu życia. Kobiety w każdym wieku mogą zawojować workowate dżinsy, wybierając elementy, które podkreślą ich kształty. Do stylizacji wystarczy dobrać wyrazisty pasek lub odważną biżuterię.

Cargo

Bojówki przeżywają prawdziwy renesans od kilku lat, a gwiazdy takie jak Hailey Bieber i Emily Ratajkowski założyły sportowe bojówki od projektantów w 2022 roku. W 2023 roku można spodziewać się, że trend ten wpłynie również na dżinsy.

Nieodpowiedni strój kobiet, które wybrały się w Tatry. „Walka o przetrwanie”