Nie ma planety B. O kryzysie klimatycznym nie mówimy dzisiaj w kontekście nadchodzącej przyszłości. Jesteśmy świadkami katastrofy środowiskowej, która dzieje się na naszych oczach i tylko my możemy ją zatrzymać. Rynek odzieżowy to druga po przemyśle paliwowym najbardziej szkodliwa branża dla środowiska.

Obserwatorzy zrównoważonej mody, osoby zainteresowane ochroną środowiska, jak i te aktywnie uczestniczące w procesie uwalniania planety spod obrzydliwych nacisków człowieka, mają dziś co świętować. Producenci ubrań postawili kolejny krok w walce o matkę ziemię. W ramach ekologicznej misji marka Tommy Hilfiger wydała na świat serię dżinsowych produktów z linii Tommy Jeans wykonanych w 100% z surowców pochodzących z recyklingu.

Jak podano w informacji prasowej, „za pomocą technologii, która przetwarza i łączy pościel ze skrawkami bawełny pozyskanej z recyklingu, udało nam się znacznie przekroczyć standardy rynkowe, gdzie średnia bawełny z odzysku wynosi tylko 30%”. Spadło też zużycie wody. Na każdej parze oszczędzono nawet do 50 litrów, w porównaniu z innymi podobnymi produktami.

W kolekcji znalazły się dżinsy, spódniczki, ogrodniczki, kurtki oraz spodenki, którymi nacieszycie oko poniżej. Wszystkie produkty, o których mowa dostępne są na stronie internetowej tommy.com.

Recykling przyszłością wybiegów mody. Jak kupować modnie i ekologicznie

Ekologiczna kolekcja Tommy Jeans wiosna 2021

 

10 genialnych ubrań z nowej kolekcji RESERVED