Podczas pisania na temat trendów, które pojawią się w roku 2023 nie przypuszczałyśmy, że na tej liście znajdzie się jeszcze jeden, który zupełnie nie kojarzy nam się z prostotą, a właśnie na niej ma polegać. Ten najnowszy trend wyróżnia się na tle poprzednich, częściowo ze względu na odważną nazwę. Dystopijna moda czerpie inspirację z subtrendu znanego jako subversive basics.

Chodzi o łączenie podstaw z charakternymi dodatkami. Niezależnie od tego, czy chcesz rozpocząć bunt w stylu Katniss Everdeen, czy po prostu jesteś fanką łączenia warstw, oto wszystkie potrzebne informacje na temat dystopijnego trendu odzieżowego i sposobów jego stylizacji. Dystopijne stylizacje znajdują odzwierciedlenie w ponurych kolorach i surowych tkaninach, a także w roboczym klimacie. TikTokerka @rivera.angelina zestawiła swój przesadnie duży płaszcz z workowatymi czarnymi bojówkami, aby podkreślić wyblakły wygląd płaszcza. Chociaż jej stylizacja jest stosunkowo prosta, ponure kolory i podarte łaty sprawiają, że wydaje się bardziej dystopijna niż minimalistyczna i prosta.

@rrivera.angelina

Its from hamcus but im ao flad i got it 70% off like its so cool #fyp #foryou #foryoupage #hamcus #subversivebasics #333 #acubi #acubifashion #dystopia #distopianfashion #archivefashion #fashiontok #fashiontiktok #fashion #futuristic #subversivefashion

♬ original sound – _INTXRFLY_

 

 

Sonda

dystopijne stylizacje

Podobają ci się dystopijne stylizacje?

W trendzie dystopijnych stylizacji znajdujemy przede wszystkim ciężkie materiały przypominające skórę oraz podarte i cięte tkaniny. To styl godny preppersów, a jednocześnie osób przebywających w  ostatnim ludzkim mieście, czyli Syjonie. Trzymaj się czerni i szarości jako głównych kolorów i dodaj tylko odrobinę lekkości podczas nakładania warstw. Niżej znajdziesz kilka ciekawych inspiracji.

Gdy śnisz o tym regularnie, podświadomość podpowiada Ci coś ważnego