Koronawirus rozprzestrzenia się coraz bardziej. Włochy na razie pozostają najbardziej poszkodowanym państwem w Europie. Aby wspomóc walkę z wirusem, Donatella wraz z córką, Allegrą, zdecydowała się wpłacić darowiznę.

Donatella ogłosiła decyzję na swoim koncie na Instagramie. We wpisie podkreśliła, jak ważne jest zjednoczenie się oraz wsparcie, zwłaszcza osób, które znajdują się na pierwszej linii, walcząc o uratowanie setek istnień. Wpłata w wysokości 200 000 euro została przeznaczona dla szpitala św. Rafała w Mediolanie.

Tom Hanks ma koronawirusa. Opublikował na Instagramie alarmujący wpis

Wyświetl ten post na Instagramie.

❤️🇮🇹

Post udostępniony przez Donatella Versace (@donatella_versace) Mar 13, 2020 o 11:51 PDT

Warto wspomnieć, że sytuacja w Mediolanie jest jedną z najtrudniejszych, jeśli chodzi o Włochy. Miasto zostało całkowicie zamknięte. Donatella i Allegra chcą wspomóc wszystkich, którzy zostali dotknięci chorobą oraz którzy z nią walczą. Wcześniej dla szpitala zostały zorganizowane też zbiórki pieniędzy. Sytuacja w szpitalu jest bardzo ciężka, bowiem nie dysponują odpowiednią liczbą respiratorów. Z informacji wynika, że nie mogą pomóc wszystkim potrzebującym.

Jak prawidłowo wybrać krem do rąk? Cztery najlepsze składniki dla Twoich dłoni

Donatella wpis na Instagramie zakończyła przesłaniem:

To jest czas, w którym my, jako społeczeństwo, musimy pozostać razem i opiekować się sobą.

Choroba, która wywołana jest przez koronawirus, wpływa na wszystkie branże, także modową. Odwołane lub przełożone zostają pokazy i tygodnie mody (odwołane zostały m.in. pokazy Gucci i Prada).