Lato powoli dobiega końca, więc czas przyjrzeć się kondycji naszych włosów.

Przetrwały one bowiem ostre słońce oraz słoną, twardą wodę i potrzebują nawilżenia oraz odbudowy, która pomoże im odzyskać kondycję sprzed lata.

Niektóre z nas zawiodły się na drogich sklepowych odżywkach, które dawały marne efekty.

Postanowiłyśmy więc przedstawić Wam domowe sposoby na zniszczone włosy, które nie tylko nie nadszarpną Waszego budżetu, ale i będę naprawdę skuteczne.

Oto one:

1. Maseczka z oliwy i soku z cytryny.

Pół szklanki podgrzanej oliwy należy zmieszać z sokiem z połówki cytryny. Tak przygotowaną papkę nałóż na włosy, nakryj folią i odczekaj 15 minut. Dzięki tej miksturze zregenerujesz zniszczone końcówki, a włosy na całej długości odzyskają dawny blask. Maseczkę należy nakładać dwa razy w tygodniu aż do poprawy kondycji włosa.

2. Odżywcza maseczka z oleju rycynowego.

Należy podgrzać dwie łyżki oleju rycynowego, dodać jedno żółtko i łyżeczkę soku z cytryny. Powstałą miksturę nanieś na włosy, nałóż na głowę folię i owiń ręcznikiem. Po 30 minutach spłucz maseczkę i dokładnie umyj zwykłym szamponem. Im częściej w ten sposób odżywiasz włosy – tym lepiej:)

3. Nafta kosmetyczna

Nafta kosmetyczna to specyfik, którego zalety dostrzegały już nasze babcie. Nie tylko odżywia włosy, sprawia, że są zdrowe i błyszczące, ale i eliminuje łupież i rozdwajanie się końcówek. Obecnie w sklepach dostępne są z nafty z witaminami A oraz E, z aloesem, z olejem rycynowym, czy też drożdżami.

Naftę należy nałożyć na czyste, suche włosy, po czym dokładnie wetrzeć kosmetyk w pasma. Tak zaaplikowaną naftę zostawiamy teraz na około 10 minut, po czym dokładnie spłukujemy pod bieżącą, letnią wodą i myjemy szamponem. Sprawdziłyśmy na własnej skórze i zdecydowanie polecamy!

4. Wywar z czarnej rzepy

Czarna rzepa to doskonały sposób na wypadające i osłabione włosy. W najbliższym warzywniaku kup czarną rzepę, zetrzyj na tarce, zalej gorącą wodę, odcedź, wlej do butelki i zostaw na 24 godziny. Tak przygotowanym wywarem płucz włosy po każdym myciu i czekaj na szybkie efekty!

5. Żółtko plus piwo

Ta maseczka nie tylko wzmocni osłabione włosy, ale i sprawi, że będą miękkie i puszyste. Zmieszaj żółtko z czterema stołowymi łyżkami piwa. Po 15 minutach trzymania papki na zawiniętych w ręcznik włosach, umyj głowę szamponem. Jeśli będziesz często powtarzała ten zabieg wzmocnisz także bardzo cienkie włosy, które przestaną się łamać.

Znacie jakieś inne domowe sposoby na zniszczone włosy? Czekamy na Wasze rady i przepisy!