Duet projektantów Dolce & Gabbana dołączył właśnie do grona znanych osobistości, które oskarżone zostały o oszustwo podatkowe. Sprawa wygląda poważnie i z pewnością media z uwagą będą się przyglądały rozwinięciu tej historii.

Urząd skarbowy działający na terenie Włoch przeprowadził dochodzenie w sprawie firmy działającej pod nazwą Gado. Firma ta została założona w Luksemburgu przez Domenico Dolce i Stefano Gabbanę pięć lat temu. Gado zarządza wszystkimi markami należącymi do projektantów.

Jak uważa prokurator Laura Pedio lokalizacja w Luksemburgu została wybrana po to, aby uniknąć płacenia włoskiego podatku. Według informacji kwota, jaką powinni zadeklarować projektanci wynosiła 840 milionów euro. Podatek od tej sumy miał wynosić aż 420 milionów.

Włoski urząd skarbowy przeprowadza ostatnimi czasy szczegółowe kontrole dotyczące płatności podatków – wszystko to przez kryzys ekonomiczny, który nadszarpnął budżet państwa. Jeśli więc sąd przyzna rację pani prokurator, to można się spodziewać, że Dolce i Gabbana będą mieli poważne kłopoty.