Kiedy słońce zaczyna przygrzewać coraz mocniej w naszej torebce obok kremu z filtrem i orzeźwiającej mgiełki lądują okulary przeciwsłoneczne. Nosimy je, by chronić oczy, ale również dlatego, że to jeden z najmodniejszych letnich dodatków, który pasuje do każdej stylizacji. W tym sezonie dodajemy do nich coś jeszcze…

Chodzi o ozdobny łańcuszek, który jeszcze do niedawna mało kojarzył się z modą. Okulary na łańcuszku bardziej łączymy z obrazem kujona albo babci czytającej gazetę, ale skoro powraca moda na skórzane płaszcze, które znajdziemy w szafie naszych mam i długie, szerokie swetry to nie powinno nikogo dziwić, że najnowsze trendy czerpią inspirację z przeszłości. Ale nie jest to wierne odzwierciedlenie tego, co było kiedyś, tylko sprytna modyfikacja.

WRACA MODA NA DŁUGIE, SKÓRZANE PŁASZCZE! SWOJEGO MOŻESZ POSZUKAĆ.. W SZAFIE MAMY

Tak też jest z ozdobnymi łańcuszkami do okularów. Udowadniają to największe fashionistki, które na swoich instagramowych kontach podpowiadają jak ożywić ten trend.

Koraliki, łańcuszki, sznureczki czy drobne plecionki z chusty lub muszelek – wybór jest naprawdę spory. To w końcu bardzo sprytny dodatek, który oprócz tego, że jest praktyczny i pięknie się prezentuje, może również posłużyć za biżuterię.

BABCINA SUKIENKA, KTÓRĄ POKOCHAŁY INFLUENCERKI. CZY NAPRAWDĘ JEST TAKA PASKUDNA?