Zazwyczaj każda z nas ma w torebce jedną, bądź dwie podpaski. Okazuje się, że mogą nam się przydać do czegoś więcej niż tylko przy menstruacji. Mamy naprawdę szeroką gamy możliwości alternatywnego wykorzystania podpasek.

Podpaski jako ochraniacze ran

Podpaska jest doskonałym rozwiązaniem podczas nagłych skaleczeń i ran. Wystarczy pociąć podpaskę na kawałki, przyłożyć chłonącą częścią do rany i mocno przywiązać sznurkiem, opaską, czy fragmentem odzieży.
Podpaska pozwoli zapobiec infekcji ran, przyspieszy też proces gojenia. Dlatego nie zapomnij zabrać ze sobą podpaski podczas wędrówek górskich lub innego rodzaju aktywności fizycznej.

Do czego może przydać Ci się podpaska? (VIRAL)

Czytaj także: Hit sieci: Tata kupuje córce podpaski (VIRAL)

Mogą służyć do filtrowania brudnej wody

Nigdy nie wiesz, co może się zdarzyć podczas wędrówki w górach, czy na egzotycznych wakacjach.Jeśli będziesz chciała napić się wody ze strumienia lub innych źródeł musisz uważać na szkodliwe substancje. Jeśli przepuścisz wodę przez podpaskę, unikniesz wypicia wszelkich substancji mogących zaszkodzić Twojemu organizmowi.

Do czego może przydać Ci się podpaska? (VIRAL)

Czytaj także: Zabawne fakty dotyczące… miesiączki

Podpaski pomocne przy malowaniu oczu

Jeśli potniesz podpaski na 3 części i przykleisz je w odpowiednie miejsca, unikniesz wpadek podczas cieniowania oczu! Dzięki nim Twój makijaż będzie perfekcyjny, bez zbędnego wysiłku.

Do czego może przydać Ci się podpaska? (VIRAL)