Dzięki swojemu dziedzictwu definiującemu pewną epokę królowa Elżbieta stała się ikoną stylu. Jej stylizacje są naprawdę kultowe i dopracowane z nigdy niesłabnącym poczuciem smaku. Najdłużej panująca monarchini Wielkiej Brytanii jest prawdziwą ikoną. Kiedy tłumy gromadzą się na oficjalnych wydarzeniach, stylizacje, w których występuje, mają ogromne znaczenie.

Prawda na temat relacji Kate Middleton i Camilli Parker Bowles

Podobno ze względu na niski wzrost, królowa lubi nosić żywe kolory, które ułatwiają zauważenie jej w tłumie. Słynie ze swojej bogatej garderoby, która jest tak charakterystyczna, że stała się nawet tematem książek zwracających uwagę na temat modowego sovoire-vivre, którego należy przestrzegać.

Autorka jednej z takich książek Sali Huges donosi, że królowa nigdy nie użyje zieleni na imprezy zorganizowane w trawiastych miejscach lub ciemnych kolorów do pomieszczenia, w którym występują ciemne meble.

Co znajduje się w szafie królowej?

Ubieranie jednej z najczęściej fotografowanych kobiet w historii jest uważane za formę sztuki. Nie ma pospiesznie zestawianych stylizacji, każdy styl jest skrupulatnie dopracowywany. Unika się wykorzystywania trendów, ponieważ te szybko się starzeją.
Do stworzenia stylizacji królowej potrzebny jest zespół specjalistów, w skład którego wchodzą projektanci Norman Hartnell, Hardy Amies, Stewart Parvin i Angela Kelly. Kelly była doradcą królowej od prawie trzydziestu lat i stała się bliską powierniczką Jej Królewskiej Mości. Aby upewnić się, że każda stylizacja jest odpowiednia, Kelly ma specjalną formułę.

Królowa Elżbieta wyznacza trendy w modzie. Ten płaszcz jest inspirowany jej stylem

Kelly w swojej książce wyjaśniła, że „szuka ruchu miękkich materiałów, włącza wentylator, aby zobaczyć, jak zachowują się na wietrze. Gdy zmienia się światło lub gdy królowa przenosi się do wnętrza, muszę mieć pewność, że kolor i faktura tkaniny się nie zmienią”.

Królowa Elżbieta nigdy nie miesza kolorów

Styl królowej jest monochromatyczny. Ma tendencję do wybierania stylizacji, które koncentrują się na jednym kolorze. Łączy jaskrawe garnitury, od czerwieni i limonkowej zieleni po błękit nieba i pastelowy róż. Dodaje parę rękawiczek i kapelusz.
Według Forbesa kluczem do tego stylu jest chęć zachowania neutralnego wyglądu. Łączenie jasnych i odważnych kolorów bez nadmiernej ekstrawagancji jest powszechną praktyką królowej. Podobnie jak motywy kwiatowe. Niektóre kolory, takie jak szary, są zakazane, ponieważ są postrzegane jako zbyt proste.