Niedawno największe domy mody prezentowały nam swoje jesienno-zimowe kolekcje haute couture. Wczoraj pokazywałyśmy Wam nowości od Diora, a dzisiaj bierzemy pod lupę modelkę, która otwierała pokaz. Dlaczego Sofia Mechetner wzbudziła ogromne kontrowersje?

ZOBACZ TEŻ: JAK POWSTAJĄ PERFEKCYJNE TOREBKI DIORA?

Sofia ma dopiero czternaście lat, a już niedługo może dołączyć do grona znanych modelek! Nastolatka zadebiutowała u Diora. Dokładnie tak – był to jej pierwszy pokaz mody i od razu została tą, która otworzyła show! Została wypatrzona przez samego Rafa Simonsa, który wpadł na nią w sklepie.

Rodzina Mechetner żyła w biedzie, dlatego kontrakt o wartości 200 000 dolarów był dla nich niczym dar niebios. Sofia została twarzą marki, jednak nie wszystkim się to spodobało. Pojawiły się komentarze o tym, że Sofia jest za młoda, aby zaczynać karierę modelki. Internauci uważają również, że sukienka, którą miała na sobie podczas pokazu jest nieodpowiednia do jej wieku.

Jedno jest pewne – Sofia ma szansę zrobić karierę na miarę Kendall Jenner, jednak na swoje zdjęcia w magazynie Vogue będzie musiała zaczekać jeszcze co najmniej dwa lata, ponieważ biblia mody nie promuje dziewczyn młodszych niż szesnastolatki.

Za wcześnie, a może w sam raz?

The first look of the Autumn-Winter 2015-2016 couture collection has hit the runway. #PFW #Diorcouture

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Dior Official (@dior)

Dlaczego nowa modelka Diora wzbudza ogromne kontrowersje?

Dlaczego nowa modelka Diora wzbudza ogromne kontrowersje?