Niebieska satynowa mini torebka Księżnej Diany „Lady Dior”, którą księżna zabrała ze sobą na Met Galę w 1996 roku, zostanie ponownie wydana w ograniczonym nakładzie. Taką informacją podzielił się dziś francuski dom mody. Torebkę wyceniono na 5000 euro. Będzie dostępna wyłącznie w butikach Diora. Torebka ta została stworzona specjalnie dla zmarłej księżnej Walii, aby mogła ją zabrać ze sobą na Met Galę. Motywem przewodnim gali było wtedy uczczenie wpływu Christiana Diora na modę.

Księżna Diana przewidziała swój śmiertelny wypadek samochodowy w przerażającej notatce

Diana miała wtedy na sobie granatową halkę z koronkowym wykończeniem autorstwa Johna Galliano. Projektant był wówczas nowo mianowanym dyrektorem kreatywnym Diora. Księżna miała ze sobą niebieską satynową torebkę, która została zaprojektowana jako mniejsza wersja jej ulubionej, czarnej, pikowanej torby Diora.

Lady Dior

Według Diora, księżna Diana zakochała się w tym stylu, gdy ówczesna Pierwsza Dama Francji, Madame Bernadette Chirac, podarowała jej torebkę „Chouchou” w 1995 roku. Kiedy księżna została sfotografowana z torebką, dom mody zmienił nazwę torby na „Lady Dior”. Kultowa torba jest częścią historii Diora od dziesięcioleci i jest dostępna w tęczowych kolorach i różnych rozmiarach, od stylu „Mini” po oryginalny rozmiar, czyli średnią torebkę Diany. Lady Di nie jest jedyną fanką stylu „Lady Dior”; torebkę nosiło wiele znanych twarzy, w tym Sarah Jessica Parker, Kristin Davis, Paris Hilton, Mary-Kate Olsen i Emmy Rossum.

Dior

Polki nie chcą rodzić w Polsce. Ekspert podaje przyczynę

Źródło: pagesix