Czym charakteryzuje się wysokiej jakości obuwie? Dziś podpowiadamy!

Na co zwrócić uwagę, kupując obuwie?

Zakup odpowiednich butów to nie lada wyzwanie. To w końcu jeden z najważniejszych elementów ubioru. Buty powinny być estetyczne, a jednocześnie wygodne, ponieważ spędza się w nich wiele godzin. Po czym poznać, że są one wysokiej jakości? Z pewnością po cenie. Wysokiej jakości modele są droższe niż te, wykonane z kiepskich materiałów. Jednak istnieje wiele innych czynników, wpływających na jakość. Na co zwrócić uwagę, wybierając konkretny model?

Materiał zewnętrzny

Pierwszym wyznacznikiem jakości jest materiał, z którego wykonane są buty. Od materiału zależy, czy będą one solidne i wytrzymałe. Najczęściej buty robi się ze skóry naturalnej, która ma wiele zalet. Skóra charakteryzuje się dobrą izolacją i świetnie chroni przed wilgocią. Ponadto, odpowiednio je pielęgnując, możesz cieszyć się nimi latami. Najlepsza jest skóra licowa. Dobrym wyborem będzie zamsz. Warto mieć jednak na uwadze, że zamszowe modele gorzej znoszą wilgoć, a będą lepszym wyborem na wiosnę i lato niż jesień czy zimę. Skóra zapewnia także wentylację stóp. Dopasowuje się do stopy, tym samym zapewniając komfort użytkowania. Co więcej, skórzane buty online na Filippo.pl dostępne są w różnych fasonach, kolorach, co pozwoli na dopasowanie ich do swojego gustu, a także okazji, na jaką chcesz je włożyć. Kupując w sprawdzonym sklepie, masz pewność, że są one wykonane z należytą starannością.

Materiał wewnętrzny

Tak jak materiał zewnętrzny, tak i wnętrze obuwia odgrywa bardzo ważną rolę. Środek buta gwarantuje komfort. W tym przypadku również warto sięgnąć po modele, których środek wykonany jest ze skóry naturalnej. Skóra oddycha i przepuszcza powietrze. Unikaj sztucznych materiałów, ponieważ mogą spowodować zgrzanie stóp, co w konsekwencji może doprowadzić do pojawienia się brzydkiego zapachy, oparzeń oraz obtarć. Zwróć uwagę także na ocieplenie w modelach na jesień i zimę. Stawiaj na materiały naturalne, które zapewnią komfort cieplny, ale jednocześnie stopa się nie przegrzeje. Nie bez znaczenia jest także wkładka. Powinna być odpowiednio wyprofilowana. Dzięki temu nie tylko zapewni komfort, ale przede wszystkim jest bezpieczna dla stopy. Dobrze, aby była skórzana, ponieważ dopasowuje się do nogi użytkownika oraz wspomaga wentylację,

Podeszwa

Kolejnym wyznacznikiem dobrej jakości jest podeszwa. To filar całej konstrukcji, dlatego nie można jej pominąć. Najczęściej stosuje się podeszwy skórzane i gumowe. Te pierwsze prezentują się niezwykle estetycznie i elegancko, a jednocześnie są trwałe. Z kolei podeszwa gumowa zapewne odpowiednią przyczepność do podłoża. Z tego względu jest stosowana głównie w butach na jesień i zimę.

W przypadku podeszwy ważne jest również to, czy jest ona szyta, czy do klejona. Szyte buty są bardziej trwalsze, ale droższe. Natomiast klejone, szczególnie gdy żyto słabej jakości kleju, często potrafią się odkleić.