Zarówno uroda, jak i kobiecość Kate Moss bywają obiektem zażartych dyskusji. Są osoby, które bezwzględnie uwielbiają modelkę i twierdzą, że Brytyjka nie ma sobie
równych. Inni twierdzą, że Moss jest przereklamowana, wręcz szkodliwa z promocją niechlujnego stylu bycia i promowania mody na nadmierną chudość.

Jakby jednak nie było, Moss jest profesjonalistką w tym, co robi. Doceniają to kreatorzy oraz fotografowie, którzy z nią współpracują.

Nick Knight tak mówi o modelce:

– Znam Kate od wielu lat. To fantastyczna modelka. Nawet gdy założy mały czarny T-shirt, wygląda tak, że chcesz go koniecznie kupić dla siebie. To niebywałą umiejętność – ona wie, jak przemówić formą, potrafi doskonale wyrazić charakter ubrań. To naprawdę fenomenalne.

W rozmowie z portalem grazia.co.uk fotografik zapewnia, że ogromną zaletą Moss jest również to, że do każdej sesji wnosi coś nowego.

– Zawsze ma coś fascynującego do powiedzenia i za każdym razem, gdy z nią pracuję, jestem podekscytowany możliwością ponownego spotkania. Pracując z Kate nigdy nie bywam zmęczony.

Zgadzacie się z Knightem? Czy Waszym zdaniem Moss faktycznie jest tak niesamowita i niepowtarzalna?

Kate Moss