Polska branża modowa z roku na rok rozwija się coraz prężniej, a rodzimi projektanci mody w świecie mody mają coraz więcej do powiedzenia. Przykład? M.in. Magda Butrym i jej ubrania, które pokochały największe gwiazdy (m.in. Kim Kardashian, Chrissy Teigen czy Rosie Huntington Whiteley), Ewa Minge czy Maciej Zień.

ZOBACZ: STYLOWA KOBIETA, CZYLI JAKA? ODPOWIEDŹ KASI SOKOŁOWSKIEJ ZADZIWIA?

Ostatnio z dziennikarzami agencji informacyjnej Newseria Lifestyle miała okazję rozmawiać Kasia Sokołowska. Najbardziej znana reżyserka pokazów mody w Polsce uważa, że możemy mieć powody do dumy.

– Od dawna jesteśmy mocni, bo nasi projektanci mają swoje pomysły. Natomiast cieszę się bardzo, że zaczyna się rozwijać branża, która obsługuje biznesowo projektantów – mówi reżyserka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Największy problem? Skuteczne wyjście poza granice Polski, które jest zdaniem Sokołowskiej niemożliwe bez odpowiedniego wsparcia. Producentka pokazów mody uważa, że na międzynarodowy sukces muszą się bowiem złożyć dwa czynniki – zdolni, kreatywni projektanci oraz ludzie, którzy potrafią zarządzać biznesem modowym i go promować.

– Ta branża się składa z bardzo wielu elementów, które się składają na sukces projektanta branży mody i dzięki temu możemy w ogóle myśleć o tym, że polska moda będzie zauważona w świecie – mówi Katarzyna Sokołowska.

ZOBACZ TEŻ: DRESS CODE ODKODOWANY: BLACK TIE

A Wy jak oceniacie działania polskich projektantów?

Czy Kasia Sokołowska jest dumna z polskiej branży modowej? [VIDEO]

Czy Kasia Sokołowska jest dumna z polskiej branży modowej? [VIDEO]

Czy Kasia Sokołowska jest dumna z polskiej branży modowej? [VIDEO]