Polska branża modowa z roku na rok rozwija się coraz prężniej, a rodzimi projektanci mody w świecie mody mają coraz więcej do powiedzenia. Przykład? M.in. Magda Butrym i jej ubrania, które pokochały największe gwiazdy (m.in. Kim Kardashian, Chrissy Teigen czy Rosie Huntington Whiteley), Ewa Minge czy Maciej Zień.

ZOBACZ: STYLOWA KOBIETA, CZYLI JAKA? ODPOWIEDŹ KASI SOKOŁOWSKIEJ ZADZIWIA?

Ostatnio z dziennikarzami agencji informacyjnej Newseria Lifestyle miała okazję rozmawiać Kasia Sokołowska. Najbardziej znana reżyserka pokazów mody w Polsce uważa, że możemy mieć powody do dumy.

– Od dawna jesteśmy mocni, bo nasi projektanci mają swoje pomysły. Natomiast cieszę się bardzo, że zaczyna się rozwijać branża, która obsługuje biznesowo projektantów – mówi reżyserka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

style="overflow:hidden;">Największy problem? Skuteczne wyjście poza granice Polski, które jest zdaniem Sokołowskiej niemożliwe bez odpowiedniego wsparcia. Producentka pokazów mody uważa, że na międzynarodowy sukces muszą się bowiem złożyć dwa czynniki – zdolni, kreatywni projektanci oraz ludzie, którzy potrafią zarządzać biznesem modowym i go promować.

– Ta branża się składa z bardzo wielu elementów, które się składają na sukces projektanta branży mody i dzięki temu możemy w ogóle myśleć o tym, że polska moda będzie zauważona w świecie – mówi Katarzyna Sokołowska.

style="overflow:hidden;">ZOBACZ TEŻ: DRESS CODE ODKODOWANY: BLACK TIE

A Wy jak oceniacie działania polskich projektantów?

Czy Kasia Sokołowska jest dumna z polskiej branży modowej? [VIDEO]

Czy Kasia Sokołowska jest dumna z polskiej branży modowej? [VIDEO]

Czy Kasia Sokołowska jest dumna z polskiej branży modowej? [VIDEO]