Nie ma to znaczenia, że w tym roku minęły 53 lat od śmierci Marilyn Monroe – przez ten czas nie zmienił się jej status symbolu seksu ani ogromny wpływ na kolejne pokolenia kobiet i mężczyzn. Czego nauczyła nas wielka gwiazda?

Małe białe sukienki

Na pewno miłości do małych białych. Nie ma chyba bardziej kojarzącego się z aktorką stroju. Biała odcięta w tali sukienka i kultowy „moment Marilyn” weszły na stałe do kanonu popkultury, oczarowując kolejne pokolenia. Ten strój chyba nigdy nie wyjdzie z mody.

Loki Marylin

Loki i fale w stylu retro dodają charakteru. Po 50-ciu latach nadal będą się one kojarzyły z aktorką. Tym bardziej jeśli postawi na nie blondynka. Pamiętajmy, że stylizacje z akcentem retro są od kilku sezonów znowu na topie, więc może warto okazjonalnie zaszaleć z taką fryzurką.

Czerwona szminka

Czerwona szminka – którą Monroe uczyniła modną zawsze – potrafi idealnie wykończyć stylizację. Choć czasem źle dobrana albo nieumiejętnie nałożona może równie łatwo ją zepsuć. Być może każda z nas powinna mieć swój sposób na jej noszenie. W przypadku aktorki były to 4 idealnie nałożone warstwy koloru.

Podkreślanie kobiecości

Do dziś możemy brać przykład ze sposobu, w jaki Marilyn podkreślała swoją figurę ubraniami. Nie da się ukryć – była w tym mistrzynią. Pokazała pokoleniom, jak czarować swoimi kobiecymi kształtami, robiąc to za pomoc odpowiednio dobranych strojów.

I oczywiście – diamenty nadal są najlepszymi przyjaciółmi kobiety. To nie zmieni się już chyba nigdy.

A co wg Was jest ponadczasową lekcją, jaką zostawiła nam aktorka?

Czego nauczyła nas Marilyn Monroe?

Czego nauczyła nas Marilyn Monroe?
Marilyn Monroe w reklamie MAC

Czego nauczyła nas Marilyn Monroe?
Marilyn Monroe w reklamie Chanel