Niewątpliwie nadszedł czas na to, aby rozejrzeć się za jakimś nakryciem głowy – nie tylko dlatego, że robi się coraz zimniej. Ten element garderoby jest teraz absolutnie na czasie! Projektanci polecają przede wszystkim kapelusze.

O ile na Zachodzie kapelusze pojawiały się na ulicach zawsze – częściej lub rzadziej, w takim lub innym wydaniu, o tyle w Polsce są niebywałą rzadkością. Zarezerwowaną zdawać by się mogło wyłącznie dla pań w podeszłym wieku, które szukają odskoczni od moherowych beretów.

Kapelusz dla młodych kobiet jest jednak idealnym nakryciem głowy, jeśli tylko odpowiednio się go dobierze. Jest o wiele bardziej sexy niż czapka, choć nie zastąpi jej w mroźne, wietrzne dni.

Zanim zdecydujesz się na kupno kapelusza lub beretu przeczytaj poniższe rady. Dzięki tym przykładom unikniesz stylistycznej wpadki i będziesz wiedziała, jakiego nakrycia szukać.


Jeśli marzy Ci się kapelusz z rondem, koniecznie dopasuj je do kształtu twarzy. Zarówno fason jak i rozmiar. Dobrze dobrany podkreśli buzię i wszystkie jej atrybuty lepiej, niż jakikolwiek makijaż. Perfekcyjnie dobrany kapelusz prezentuje na zdjęciu Monet Mazur.


Skórzany beret i skórzana kurtka to zdecydowanie zły pomysł. Co za dużo to niezdrowo – Sharon Stone wyglądałaby o wiele lepiej wybierając beret z tweedu lub wełny.


Niemal męski kaszkiet jest świetnym, bardzo zawadiackim dodatkiem do ubrań o klasycznym kroju. Aktorka Yohana Cobo miała nosa, wybierając kaszkiet w pepitkę jako uzupełnienie dla czarnego golfu i białych, dżinsowych rurek.


Ten kapelusz ciężko skomentować. Łatwo jednakże dojść do wniosku, że Fergie nie wygląda w nim dobrze. Fason jest zbyt toporny i kanciasty – wygląda, jakby pochodził z garderoby Boy George’a.


Nie chowaj wszystkich włosów pod nakryciem głowy! Nawet największy beret nie jest stworzony do tego, aby pakować do niego całą, starannie ułożoną fryzurkę. Kobieca grzywka czy urocze kędziorki wystające spod beretu to niezwykle uroczy widok – popatrz na Erin O’Connor.


Nie używaj kapelusza jako koła ratunkowego. Kapelusz ma być uzupełnieniem stroju, a nie jedynym dobrym jego elementem, który ma ratować Twój wizerunek. Co najwyżej podkreśli stylistyczną katastrofę, jak w przypadku Mary-Kate Olsen.


Dobrze dobrane nakrycie głowy ugrzeczni dżins. Niemal każda para dżinsów może wyglądać elegancko, jeśli dobierzesz odpowiednie dodatki. Wśród nich nie powinno zabraknąć odpowiedniego nakrycia głowy. Świetnie poradziła sobie Christina Applegate dobierając do dżinsów tweedowy kaszkiet.


Czapki baseballowe to przeżytek! Nie zakładaj ich w tym sezonie pod żadnym pozorem. Do każdego zestawu dodadzą dresiarski akcent i zepsują efekt. Tak jak w przypadku Tii Carrere.


Używaj silnych kontrastów. Kapelusz rodem z gangsterskich filmów plus bardzo kobiecy makijaż w stylu glamour. Czerwone usta, mocno podkreślone oczy, diamenty w uszach – Melody Thornton opanowała grę kontrastem do perfekcji. Taki kontrast jest naprawdę sexy.


Nie przesadzaj z rozmiarem! Polskie ulice to raczej nie miejsce dla sombrero. Każdy kapelusz z wielkim rondem będzie budził takie skojarzenia. Wbrew pozorom to zdjęcie Christie Brinkley wcale nie zostało zrobione podczas wakacji w Meksyku.