W zeszłym roku prawdziwym hitem były bardzo szerokie paski ze skóry lub materiału skóropodobnego, noszone w talii ale też (rzadziej) na biodrach. Pasek koniecznie musiał być matowy, a klamra rzucająca się w oczy, ale nie przesadzona jeśli chodzi o detale.

Wiosną pojawiły się paseczki cienkie, takie, które zakładało się niemal pod samym biustem jako elegancką ozdobę prostej sukienki czy tuniki.

Jakie paski nosi się teraz?

Projektanci uparcie wprowadzają na rynek te węższe, ale nadal nosimy zarówno te szerokie jak i średnie. Praktycznie każdy rozmiar jest dozwolony, byleby tylko dobrze dobrać go do reszty stroju. Ładnie skomponowany będzie stanowił najmodniejszy i zarazem klasyczny dodatek, przyda skromnej kreacji szyku i elegancji.

Zimą świetnie będzie się prezentował w duecie z wełnianą tuniką, szczególnie w kolorze szarym lub białym. Możesz go także nosić na płaszczyk.

Jeśli jeszcze nie masz w swojej garderobie czarnego paska, to rozejrzyj się za podobnym do jednego z tych poniżej:


Lakierowany z białym stebnowaniem. Klamra klasyczna – oprócz białych szwów brak udziwnień. Produkt jest objęty wyprzedażą i możesz kupić go na stronie New York & Company.


Pasek z mięciutkiej skórki lub skóry ekologicznej, uwagę przykuwa okrągła lub eliptyczna klamra. Nabyć go możesz tutaj w przystępnej cenie. Mnóstwo podobnych pasków zalewa w tym sezonie polskie sklepy, więc wystarczy trochę poszukać, a na pewno znajdziesz podobny.


Pasek zaczepiany, stworzony do noszenia w talii. Mnóstwo tego typu pasków można było znaleźć w sklepach latem. Fason ten pochodzi z lat ’80-tych, a większa część produktów była wykonana z gumy lub bardzo rozciągliwych materiałów. Ten wykonany został z tworzywa skóropodobnego.


Nadal nosimy paski plecione – w talii prezentują się naprawdę ładnie, pod warunkiem, że nie są przeplatane złotem lub srebrem, co nadaje im bazarowy look. Prosty, czarny pasek proponuje JCPenney.


Pasek sygnowany marką Anne Klein to niewątpliwie najbardziej fantazyjna propozycja. Supermodny – bo lakierowany, ozdobiony jest wymyślną, podwójną klamrą w kolorze złota.