Trendy w koloryzacji włosów zmieniają się w mgnieniu oka – mogłoby się wydawać, że w tym sezonie królują kolorowe, wyraziste odcienie. Coraz więcej gwiazd decyduje się na różowe i niebieskie pasma, ale serca kobiet na całym świecie podbił jeden odcień, który mimo pojawiających się nowości nadal jest numerem jeden.

Myślisz, że moda na siwe pasma już się skończyła? Nic bardziej mylnego! Codziennie, ponad 10 000 osób chce pomalować włosy właśnie na ten odcień. Na instagramowych profilach jest pełno zdjęć, na których dziewczyny prezentują różne odcienie szarości.

Badania przeprowadzone przez L’Oréal Professionnel pokazują, że tylko w samej Wielkiej Brytanii ponad 38% kobiet uważa, że białe włosy to najlepszy odcień blondu, a aż 28% twierdzi, że szare odcienie to zdecydowanie kolor, w którym czują się najlepiej.

ZOBACZ TEŻ: MITY DOTYCZĄCE PIELĘGNACJI WŁOSÓW, W KTÓRE NATYCHMIAST POWINNAŚ PRZESTAĆ WIERZYĆ

Co prawda uzyskanie pięknych srebrnych pasm nie należy do najłatwiejszych i wymaga mocnej ingerencji w strukturę włosa, jednak coraz więcej dziewczyn chce uzyskać właśnie taki kolor na swojej głowie. Potwierdzają to nie tylko zdjęcia na Instagramie, również Pinterest jest przepełniony mnóstwem inspiracji.

ZOBACZ TEŻ: MAFFASHION PRZYCIEMNIŁA WŁOSY? ZOBACZCIE JEJ NOWY KOLOR! (FOTO)

Sama moda na srebrne włosy trwa już od kilku sezonów, jako pierwsze zdecydowały się na taką koloryzację Rihanna, Lady Gaga, Kim Kardashian czy też Kelly Osborne. Trend ten szybko się rozprzestrzenił, a kobiety z całego świata codziennie dzielą się zdjęciami ze swojej metamorfozy.

A Wam podoba się taka koloryzacja?